Font Size

Cpanel
Biblioteka w Gryfowie Śląskim polecaKatalog elektronicznyStan konta głównaStan konta dziecięcaKurier Gryfowski - Numery archiwalne
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015-pracowity-początek-jesieni-w-rząsinach oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Aktualności

Dym w Gryfowie!

Narodowe Czytanie na gryfowskim rynku odbyło się już po raz czwarty. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nieco wcześniej niż w całej Polsce, bo 31 sierpnia. W roli głównej polska nowela, było zatem poważnie, refleksyjnie, metafizycznie. Czytający dali z siebie wszystko, ale „ Dym” Marii Konopnickiej w wykonaniu Marka Sieradzkiego to było prawdziwe wydarzenie!

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane jak co roku przez ośrodek kultury, bibliotekę, stowarzyszenie Homo Viator i ZSOiZ W Gryfowie. Fragmenty polskich nowel czytali: Jan Wysopal i Mieczysław Gnach (Rozdziobią nas kruki i wrony), Magdalena Włodarczyk (Dobra pani), Małgorzata Szczepańska i Marzena Wojciechowska (Mendel Gdański) oraz fenomenalny jak zawsze, gryfowski artysta Marek Sieradzki (Dym). Wprowadzenie dotyczące polskiej nowelistyki przygotowała Katarzyna Romanowicz a całość spięła i poprowadziła Anna Michalkiewicz. Serdecznie dziękujemy gryfowskiej publiczności za ciepłe przyjęcie.

Czytaj więcej:

 

Tęczowe wakacje w filii w uboczu

W gorące, słoneczne dni dzieci podczas zajęć bibliotecznych miały wiele atrakcji. Spotykały się z bajką terapeutyczną pod chmurką. Podczas zajęć plastycznych malowały palcami kolorowe kwiaty, wykonywały zwierzaki z magicznych kółek i kwadratów oraz rysowały kredą na asfalcie-dziękuję Tosi Karnickiej za wspaniały portret. Wakacje w bibliotece zakończyły się festynem „Lato Pod Lotnikiem”. Na dzieci, a także ich rodziców czekały w tym dniu liczne atrakcje między innymi zawody, konkurencje, zabawy animacyjne, wata cukrowa, popcorn oraz ognisko z kiełbaskami. Dziękuję gorąco Radzie Sołeckiej oraz animatorce Małgosi Królikowskiej za pomoc w zorganizowaniu letniego festynu.

Joanna Czerwiec

Galeria zdjęć

 

Wakacje w filii w Rząsinach

W trakcie wakacji postanowiliśmy być aktywni, więc zamiast wylegiwać się w łóżku albo oglądać TV przychodziliśmy do biblioteki. Bawiliśmy się w aktorów, czytaliśmy książki, malowaliśmy, wykonywaliśmy biżuterię. Pani Agata Ziemlewska-Wieczorek przeprowadzała z nami wspaniałe warsztaty lepienia z gliny. Byliśmy także na wycieczce oraz uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym Moja wieś. To były wspaniałe wakacje.

Galeria zdjęć

 

Świat Oli

Z okazji trwających wakacji i pięknego lata postawiliśmy w bibliotecznej galerii na lżejsze klimaty i zorganizowaliśmy pierwszą dziecięcą wystawę w naszej galerii.

Podobno wszyscy jesteśmy dziećmi więc odrobina dystansu do rzeczywistości, szczypta magii i duża dawka dziecięcych emocji są dla nas jak najbardziej wskazane. Szczególnie latem.

Czytaj więcej:

 

Zaproszenie na wernisaż rysunku

 
Jesteś tutaj: GŁÓWNA Biblioteka Aktualności