Pamięć w wierszach zamknięta

altW listopadowy wieczór nikt nie spodziewał się wysokiej frekwencji w bibliotece. Ponura aura nie nastrajała do wyjścia z domu, a jednak or­ga­ni­za­to­rzy w pośpiechu musieli dostawiać krzesła i stoły, dla licznie przybywających gości. A później z minuty na minutę było coraz milej i sym­pa­tycz­niej.

Pani Daniela okazała się skromną i serdeczną osobą, która potrafiła zbudować wokół siebie pozytywną aurę. Jej wiersze wywołały wiele wzruszeń, a po zakończonej prezentacji zainspirowały ciekawą dyskusję. Wśród zebranych były panie z Klubu Dojrzałego Czytelnika w Uboczu wraz z opiekunką, bibliotekarką Joanną Czerwiec, która to współorganizowała ten wieczór. Seniorki były bardzo zadowolone ze spotkania. Zawiązały się nowe znajomości, które w przyszłości z pewnością zaowocują ciekawymi przedsięwzięciami. M.in. panie z Ubocza już planują zorganizować wieczór poetycki Danieli Gumieniak u siebie w bibliotece.

Daniela Gumieniak pochodzi z województwa konińskiego. W Gryfowie Śląskim mieszka od 1959 r. Pracowała jako położna w szpitalu w Lwówku Śląskim. Zaczęła pisać w 2002 r. Napisała od tej pory 502 wiersze. Są to jej myśli, sytuacje z życia wzięte – przelane na papier.

Fot.: Paweł Rubaj

Jesteś tutaj: GŁÓWNA Biblioteka Aktualności Pamięć w wierszach zamknięta