Font Size

Cpanel
Biblioteka w Gryfowie Śląskim polecaKatalog elektronicznyStan konta głównaStan konta dziecięcaKurier Gryfowski - Numery archiwalne

Aktualności

Wernisaż fotografii Mateusza Zbaraszewskiego

10 maja w galerii Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż fotografii Mateusza Zbaraszewskiego – twórcy pochodzącego z Lubania. Mateusz najlepiej czuje się w fotografii krajobrazowej, co widać na zaprezentowanej w galerii ekspozycji. Jego pierwsza wystawa zdjęć odbyła się w 2015 roku podczas Kwisonaliów, a zorganizowało ją Towarzystwo Miłośników Gryfowa.

W kolejnych latach fotografie artysty pojawiały się na wystawach grupowych w Gdańsku, Świnoujściu i w Gryfowie Śląskim – na wystawie powarsztatowej „Gryfów Śląski w obiektywie młodych” zorganizowanej przez stowarzyszenie Awantura i Bibliotekę Publiczną w 2017 r.

W 2018 i 2019 roku zdjęcia Mateusza Zbaraszewskiego zaprezentowano w Szwecji w miejscowości Nynäshamn i Karlskrona na terminalach promowych. Mateusz jest aktywny w mediach społecznościowych posiada konto na facebooku, instagramie oraz własną stronę internetową zbaraszewski-fotografia.com. Ma liczne grono fanów, zarówno w sieci jak i w realu, co można było zauważyć po licznej frekwencji na wernisażu.

Galeria zdjęć

Fot.: Paweł Rubaj

Jesteś tutaj: GŁÓWNA Biblioteka Aktualności Wernisaż fotografii Mateusza Zbaraszewskiego