Na pograniczu powieści i psychoterapii

W piątek 24 maja gościliśmy w naszej bibliotece panią Danutę Sadownik. Spotkanie z gryfowską publicznością autorka poświęciła na prezentację swoich książek: A ty dokąd?, Gdzie jesteś?, Szkolne Tango i Muszki owocówki.

Pani Danuta porusza w nich tematykę zawiłości ludzkiej duszy, jej pięknych, ale i ciemnych stron. Inspirację do ich napisania znajduje podczas rozmów z pacjentami, znajomymi, uczniami, studentami i przypadkowo spotkanymi osobami.

Gości spotkania szczególnie zainteresowała powieść Muszki owocówki, książka przeznaczona dla każdego kto w swoim życiu choć raz zetknął się z dramatem uzależnienia od najróżniejszych rzeczy: zakupów, siłowni, seksu, jedzenia. Mimo iż mówi ona o trudnych sprawach, napisana jest z poczuciem humoru i lekkością.

Autorka wyjaśniła także słuchaczom znaczenie tytułu Muszki owocówki. Okazało się to bardzo ciekawą i trafną metaforą źródeł ludzkich cierpień i problemów. Wszystkie książki pani Danuty dostępne są w Bibliotece Publicznej w Gryfowie Śląskim. Zapraszamy do lektury.

O autorce Danuta Sadownik pochodzi z Lwówka Śląskiego. Z wykształcenia jest pedagogiem kultury, dr pedagogiki społecznej Narodowej Akademii Nauk w San Marino. Pracuje jako pedagog – terapeuta, trener, wykładowca psychologii i psychoterapii. Kilka lat temu zaczęła pisać książki.

Fot.: Paweł Rubaj

Jesteś tutaj: GŁÓWNA Biblioteka Aktualności Na pograniczu powieści i psychoterapii