Aktualności z oddziału

Ferie w bibliotece odbyły się z uśmiechem na twarzy. Zima co prawda nie dopisała i śniegu nie było, zatem stworzyliśmy ją sami poprzez czytanie zimowych bajek i zimowe rysunki.

W trakcie zajęć plastycznych dzieci tworzyły nie tylko zimowe krajobrazy, ale też portrety kotów i smoków, walentynki, ryżowe kwiaty, siedmiomilowe buty a nawet… skarpetkowe robaczki. Gościliśmy radcę prawnego panią Bernadettę Baszak oraz logopedę panią Małgorzatę Szczepańską. Panie przekazały feriowiczom przydatną wiedzę, w bardzo ciekawej, zabawowej formie. Dziękujemy!

23 stycznia w bibliotece odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wśród licznie przybyłych seniorów były babcie i dziadkowie, w tym dwóch grających na instrumentach: na akordeonie pan Zygmunt Bodak i na gitarze pan Zygmunt Stroński.

Dzieci na zajęciach bibliotecznych przygotowały dla ukochanych babć i dziadków poetycki występ, na zakończenie którego wręczyły wykonane na zajęciach czwartkowych laurki w kształcie koszy i kubeczków.

Dziadkowie i babcie otrzymali ponadto ordery uśmiechu, wzięli także udział w mini loterii, w której każdy los wygrywał. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek przy muzyce.

Dziękujemy za otrzymane słodycze, szczególnie pani Dorocie za upieczenie pysznych babeczek. Dziękujemy także panom Zygmuntom za umilenie popołudnia w bibliotece muzyką i śpiewem, wszystkim zaś dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

Jolanta Kuczyńska

Świąteczne spotkania w bibliotece to czas poznawania przez dzieci książeczek o św. Mikołaju i o tradycji Świąt Bożego Narodzenia. To czas baśni i bajek, które przybliżają świąteczną magię i radość.

13 grudnia do biblioteki przybyła klasa I SP nr 2 wraz z opiekunami. Dzieciom przybliżono bajki i baśnie, gdzie występuje dobro i zło. Na ten też temat prowadziliśmy rozmowy i rozwiązywaliśmy choinkową zagadkę z bombkami, które przedstawiały postacie z bajek. Cieszy nas bardzo, że uczniowie potrafili bezbłędnie odgadywać tytuły książek.

Następnie zapoznano dzieci z treścią bajki H. Ch. Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Uczestnicy spotkania słuchali opowiadania z wielką uwagą, a na zakończenie bibliotekarka wcieliła się w postać dziewczynki z zapałkami, zaś w tle odtworzono fragment słuchowiska muzycznego nawiązującego do książki.

Jolanta Kuczyńska

Jak pisała Halina Bechlerowa „Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”. A misie w bibliotekach? To już absolutny niezbędnik! 25 listopada obchodziliśmy w gryfowskiej bibliotece Światowy Dzień Pluszowego Misia. Do biblioteki przybyły przedszkolaki z grupy „Zajączki”. Specjalnie na tą okazję zorganizowaliśmy dla nich prawdziwą Krainę Misiów, czyli wspaniałą scenografię z pluszaków i książeczek o misiach. Uczestnicy zajęć otrzymali misiowe czapeczki jako bilety wstępu do Krainy Misiów.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały wierszy, poznały historie prawdziwych niedźwiedzi i misiów bajkowych, przeczytano piękną bajkę „Niedźwiedź i pianino”. Dzieci chętnie opowiadały też o swoich misiach – przytulankach.

Podobne spotkanie odbyło się w czwartek 21 listopada dla dzieci 5-7 letnich oraz 22 listopada dla nieco starszych czytelników, którzy namalowali prześliczne misie farbami. Prace można podziwiać na wystawie w holu biblioteki.Zapraszamy wszystkie dzieci do czytania bajeczek o misiach i nie tylko ponieważ w naszej bibliotece mamy dużoooo nowości.