Aktualności z oddziału

Zapraszamy na wakacje

!--

Biblioteka świętuje

W bibliotece dziecięcej w Gryfowie uczciliśmy ostatnio dwa ważne wydarzenia: Dzień Bibliotekarza oraz Dni Otwartych Funduszy Europejskich, z racji tego, że nasz piękny budynek został wyremontowany za środki z takich właśnie funduszy, konkretnie z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013. A jak najlepiej i najpiękniej można coś uczcić? Oczywiście organizując spotkania tematyczne z dziećmi - naszymi najmilszymi czytelnikami.

8 maja zaprosiliśmy przedszkolaki – grupę Zajączki na Dzień Niezapominajki. W programie były zajęcia czytelniczo-plastyczne oparte na książeczce o słoniku Niezapominajku. Uczestnicy oglądali też książeczki o innych słoniach i mieli okazję zobaczyć najróżniejsze z nich: słonie afrykańskie, indyjskie i słonie w kratkę (z bajki słoń o imieniu Elmer). Wykonaliśmy też wyklejankę: dzieci wycinały słonie z papieru i malowały kwiatki niezapominajki. Po południu odbyły się zajęcia otwarte, dla maluchów z opiekunami. Tym razem tworzyliśmy słonie z masy solnej.

***

10 maja w bibliotece odbył się Smerfny Dzień, na który zaprosiliśmy przedszkolaki – grupę Wiewiórki. Jak wygląda smerf, jakie smerfy mają imiona i skąd wzięła się Smerfetka – wszystko to zostało dokładnie omówione i przeczytane. Był też przegląd książeczek o niebieskich stworkach.

Dla urozmaicenia spotkania zorganizowaliśmy worek z zagadkami, smerfne kolorowanki (wystawa w holu biblioteki), wyliczankę „Aby było nam wesoło…” oraz losy z nagrodami. Dzieci wraz z rodzicami ulepiły z masy solnej piękną postać Smerfetki (każdy swoją), była też smerfowa muzyka, a na zakończenie spotkania smerfowy słodki poczęstunek. Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich rozdano uczestnikom zajęć gadżety: znaczki okolicznościowe, balony i chorągiewki.

Smerfetka (Jolanta Kuczyńska)

Moja przyjaciółka biblioteka

Książeczki dla najmłodszych

4 kwietnia, również z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, bibliotekę odwiedziły najmłodsze przedszkolaki z grupy „Misie”z opiekunką panią Wioletta Olszewską. Dzieci wysłuchały wierszyków, oglądały bajeczki – rozkładanki, dyskutowaliśmy na temat postaci bajkowych, tańczyliśmy przy muzyce taniec wiosny. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali papierowe zajączki (przygotowane przez prowadzącą) ze słodkościami. Dziękujemy paniom Anetce i Kasjanie za pomoc w przyprowadzeniu dzieci do biblioteki. Mamy nadzieję, że maluchy zostaną naszymi czytelnikami. Zapraszamy do biblioteki wraz z rodzicami.

Jolanta Kuczyńska

Dzień Książki

29 marca z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (2.04.) w bibliotece gościliśmy 6-latki- grupę „Motylki”. Dyskutowaliśmy o bibliotece, roli książki w życiu dziecka, przeczytaliśmy książeczkę ”Gdzie jesteś, Emilko?”. Zrobiliśmy przegląd bajeczek i rozmawialiśmy o postaciach bajkowych. Dzieci wykonały z wcześniej przygotowanych szablonów ślimaczki z papieru z kieszonką na słodycze, ta kieszonka nie pozostała oczywiście pusta. Na zakończenie spotkania dzieciom rozdano pamiątkowe zakładki do książek.

Jolanta Kuczyńska

Fot.: Paweł Rubaj

Jesteś tutaj: GŁÓWNA Biblioteka Oddział Dziecięco-Młodzieżowy Aktualności z oddziału