Font Size

Cpanel
Biblioteka w Gryfowie Śląskim polecaKatalog elektronicznyStan konta głównaStan konta dziecięcaKurier Gryfowski - Numery archiwalne

DKK „Nie-poczytalni”

1000 dodatkowych minut życia

W projekcie zatytułowanym „Pewien playboy z Gryfowa czyli Sex, przemoc i śledzie w oleju. Limerykiem po okolicy wiosłując gitarą poprowadzi Państwa Grzegorz Żak” wszystko wymykało się spoza schematu, tak bardzo, jak jego autor wyżej wymieniony imć Grzegorz Żak. Nie obrażę go mam nadzieję, uznając za zwierzę sceniczne najwyższej klasy i próby. Przyszedł pan Żak na świat na scenie zapewne, z wszelkimi talentami, jakimi można się narodzić plus z jednym darem boskim, jakim jest umiejętność owinięcia sobie publiki wokół małego palca. I owijał w Gryfowie, czarował, obezwładniał, niczym zdolny pająk tkał swoją sieć, a zgromadzeni posłusznie szli w nią śpiewając i śmiejąc się do rozpuku. Ponoć jedna minuta śmiechu przedłuża życie o około 10 minut. Półtorej godziny występu Żaka to 1000 dodatkowych minut życia, czyli ponad 16 godzin! A śmialiśmy się nie z byle czego. Zaserwował bowiem gryfowianom autor rozrywkę inteligentną, wyrafinowaną, radosną i świeżą. Polecam każdemu spotkanie z moim największym odkryciem ostatniego dziesięciolecia, wyłączając osoby ze świeżymi szwami chirurgicznymi – mogą popękać.

Marzena Wojciechowska

Czytaj więcej:

 

DKK dla dzieci

16 października Biblioteka Publiczna zrobiła niespodziankę najmłodszym dzieciom z Gryfowa i Ubocza i zaprosiła je na spotkanie z Wiolettą Piasecką. Niełatwo jest utrzymać pełną salę maluchów w napięciu, niełatwo skupić ich uwagę, o zachowaniu bezwzględnej ciszy nie ma co marzyć.

Czytaj więcej:

 

Nie-poczytalni zaprosili Wiernikowską

Dzięki inicjatywie Dyskusyjnego Klubu Książki „Nie-poczytalni” działającego przy Bibliotece Publicznej, 6 grudnia w galerii ECKI gryfowianie mieli niepowtarzalną okazję spotkać się ze ze znaną polską dziennikarką, korespondentką wojenną i reporterką Marią Wiernikowską. M. Wiernikowska współpracowała m.in. z Polskim Radiem i Radiem ZET, pisała relacje dla "Gazety Wyborczej". Przez wiele lat tworzyła reportaże i materiały dla Telewizji Polskiej, m.in. z punktów zapalnych na całym świecie (Jugosławia, Czeczenia, Rosja, Bośnia i Hercegowina, Afganistan). Zasłynęła wstrząsającymi materiałami z katastrofalnej powodzi tysiąclecia w Polsce z 1997. Była autorką cyklu reportaży Telewizja objazdowa nadawanych w TVP Info, napisała także kontrowersyjną książkę „Zwariowałam, czyli widziałam w Klewkach” (o korupcji i niewyjaśnionych aferach we współczesnej Polsce).

Czytaj więcej:

 

Spotkanie autorskie z Leszkiem Szczasnym

biblioteka spotkanie autorskie leszek szczasnyOrientalny wieczór podróżniczy, który odbył się w galerii ECKI zorganizował działający od 2009 roku przy Bibliotece Publicznej Dyskusyjny Klub Książki „Nie-poczytalni”. W ekscytującą podróż po Turcji, bez potrzeby opuszczania wygodnego krzesła, zaprosił zebranych Leszek Szczasny.

Czytaj więcej:

 

Hrabalowski zachwyt nad wspaniałością życia

Ostatnie przedwakacyjne spotkanie gryfowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki „Nie-poczytalni” poświęcone było wyjątkowej literaturze. „Piękna rupieciarnia”, bo tak zatytułowali dwaj polscy tłumacze i zarazem znawcy literatury czeskiej – Aleksander Kaczorowski i Jan Stachowski zbiór dotychczas niepublikowanych w Polsce opowiadań, esejów i szkiców najwybitniejszego czeskiego pisarza dwudziestowiecznego Bohumiła Hrabala, a także wywiadów z nim przeprowadzonych, a przede wszystkim fenomenalnych refleksji wypowiadanych przez tego twórcę na spotkaniu autorskim zorganizowanym w praskiej restauracji „Leśna” na trzy lata przed jego owianą tajemnicą śmiercią.

Czytaj więcej:

 
Jesteś tutaj: GŁÓWNA DKK Aktualności