W projekcie zatytułowanym „Pewien playboy z Gryfowa czyli Sex, przemoc i śledzie w oleju. Limerykiem po okolicy wiosłując gitarą poprowadzi Państwa Grzegorz Żak” wszystko wymykało się spoza schematu, tak bardzo, jak jego autor wyżej wymieniony imć Grzegorz Żak. Nie obrażę go mam nadzieję, uznając za zwierzę sceniczne najwyższej klasy i próby. Przyszedł pan Żak na świat na scenie zapewne, z wszelkimi talentami, jakimi można się narodzić plus z jednym darem boskim, jakim jest umiejętność owinięcia sobie publiki wokół małego palca. I owijał w Gryfowie, czarował, obezwładniał, niczym zdolny pająk tkał swoją sieć, a zgromadzeni posłusznie szli w nią śpiewając i śmiejąc się do rozpuku. Ponoć jedna minuta śmiechu przedłuża życie o około 10 minut. Półtorej godziny występu Żaka to 1000 dodatkowych minut życia, czyli ponad 16 godzin! A śmialiśmy się nie z byle czego. Zaserwował bowiem gryfowianom autor rozrywkę inteligentną, wyrafinowaną, radosną i świeżą. Polecam każdemu spotkanie z moim największym odkryciem ostatniego dziesięciolecia, wyłączając osoby ze świeżymi szwami chirurgicznymi – mogą popękać.

Marzena Wojciechowska

Nota o autorze:
Grzegorz Żak to niesamowicie skromny człowiek, o naprawdę sporym dorobku literackim i artystycznym. Ukończył Wydział Turystyki i Rekreacji na AWF w Poznaniu, oprócz znajomości 4 języków obcych może pochwalić się również wydaniem kilkunastu książek, autorstwem skeczy oraz piosenek, a także wielu opowiadań i felietonów pisanych m in. w Przekroju, Twoim Dobrym Humorze, w Gazecie Wyborczej czy też w Panoramie Dolnośląskiej. Jest również animatorem kultury twórcą i organizatorem wielu imprez takich jak: Konkurs Literacki o nagrodę Nie-Do-Rzeczki, Czarodzielnica, Zadyszki Kabaretowe, Igrzyska Sportów Przygranicznych, Kabaretowe Marcowanie, Wielkanocny Bieg dla Jaj.

Współpracował również z Programem 3 Polskiego Radia i Radiem Wrocław, z muzykami i kompozytorami w różnych projektach muzyczno-scenicznych m.in. z Lidią Pospieszalską, zespołem Żywiołek i teatrem w Jeleniej Górze.

Spotkanie z Grzegorzem Żakiem zostało sfinansowane przez Dyskusyjny Klub Książki. Dziękujemy.