Kwiecień był bardzo pracowitym miesiącem dla biblioteki dziecięcej.
W zorganizowanych formach pracy wzięło udział ponad 70 dzieci.

2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. W oddziale dziecięcym gryfowskiej biblioteki odbyła się z tej okazji „Godzina z bajką”. W trakcie spotkania, w którym uczestniczyła grupa 3-4 letnich wychowanków przedszkola, miał miejsce m.in. przegląd książeczek dla najmłodszych czytelników.

***

12 kwietnia w bibliotece dziecięcej obchodzono 90-tą rocznicę urodzin Anny Kamieńskiej. Z tej okazji odbyło się spotkanie z klasą II c ze Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim, podczas którego odbył się m. in. przegląd wydawnictw autorki, czytano bajkę „O królu bardzo ciekawym” z książeczki pt.:”Zajęczy pałac”oraz rozwiązywano krzyżówki i zagadki. Dzieci otrzymały nagrody w postaci zakładek do książek i słodyczy.

***

23 kwietnia obchodzono Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (Międzynarodowy Dzień Książki), czyli doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Z tej okazji w gryfowskiej bibliotece dziecięcej zorganizowano spotkanie z grupą 6-latków. W jego trakcie odbył się „Przegląd książeczek z różnych półeczek”, rozwiązywanie zagadek tematycznych oraz dyskusja na temat biblioteki i pracy bibliotekarza.

Książniczki” ekologiczne

22 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi odbyły się zajęcia z kołem bibliotecznym „Książniczki”. Czytano wiersze o Ziemi, przeprowadzono pogadankę o segregacji śmieci połączoną z krzyżówką i zagadkami, a także rysowano drzewa „wesołe” i „smutne”, z których w bibliotece powstała wystawa prac.