W ogłoszonym przez bibliotekę dziecięcą konkursie plastycznym dla klas młodszych pt. „Moja wiosna” wzięły udział dwie klasy szkoły podstawowej: II a i II b oraz dodatkowo członkowie koła bibliotecznego. Z tej okazji 27 marca zorganizowano wiosenno-wielkanocne spotkanie, które połączono ze „Światowym dniem poezji”. Na spotkaniu z klasami drugimi odbyło się mini-przedstawienie „Pożegnanie zimy, powitanie wiosny”. W przedstawieniu uczestniczyły: Lena Płuciennik jako Zima, Natalia Obłodecka jako Wiosna Mała oraz niżej podpisana jako Wiosna Duża.

Następnie czytano wiersze o wiośnie przygotowane przez dzieci oraz śpiewano piosenki. W końcu nadszedł czas najważniejsze, czyli rozdanie nagród za konkurs plastyczny o wiośnie.

W każdej klasie wyłoniono I, II i III miejsce oraz przyznano wyróżnienia. Było też jedno wyróżnienie specjalne. I tak w klasie II a:
I miejsce – Wiktoria Kurec
II miejsce – Natalia Maziata
III miejsce – Lena Płuciennik
Wyróżnienie przyznano Zuzannie Budnik a wyróżnienie specjalne otrzymała Emilia Kaca.

Klasa II b
I miejsce – Patryk Spiżewski
II miejsce – Klaudia Zięba
III miejsce – Jessika Zaremba
Wyróżnienie przyznano Wiktorii Wawer.
Poza nagrodami: dyplomami, książkami i słodyczami wszyscy otrzymali wielkanocne zajączki.

Natomiast 28 marca odbyło się spotkanie wiosenno-świąteczne z kołem bibliotecznym oraz ogłoszenie wyników konkursu „Moja wiosna” w dodatkowej kategorii, której uczestnikami byli członkowie koła bibliotecznego „Książniczki”. Praco wykonane zostały na jednym z kółek. Nagrody otrzymały:
I miejsce – Lena Płuciennik
II miejsce – Anna Majkoś
III miejsce – Natalia Obłodecka
Wyróżnienie przyznano Mai Dziadkowskiej.
Nagrodami były książki oraz słodycze.

Na kilku przedświątecznych zajęciach uczestnicy zajęć wykonali piękne koszyki wielkanocne, papierowe zajączki oraz ozdobili pisanki. Dziękujemy p. Iwonie Jarosz za przekazanie ozdób i słodyczy świątecznych dla dzieci z koła bibliotecznego, które wypełniły ich wielkanocne koszyczki.

Jolanta Kuczyńska