Niezapominajka

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek naszą książnicę odwiedziły dwie grupy przedszkolne. Data ta zbiegła się z Dniem Polskiej Niezapominajki, dlatego spotkanie odbyło się z tym przepięknym kwiatkiem w tle. Dzieci poznały urok prawdziwych niezapominajek oraz wysłuchały bajki o słoniku „Niezapominajku”. Pięcio- i sześciolatki brały czynny udział w zajęciach a na zakończenie wykonały słoniki z papieru i otrzymały słodycze.

Dzieci mamom mamy dzieciom

26 maja w bibliotece odbył się Dzień Matki połączony z Dniem Dziecka. Członkowie koła bibliotecznego „Książniczki” przedstawili mamom krótki program artystyczny oraz wręczyli laurki, uśmiechy i kwiaty. W tym dniu we wszelkie zabawy zaangażowane były również mamy. Wspólnie z pociechami wykonywały różne zadania m. in. brały udział w scenkach oraz wyklejały z papieru wiosenne drzewo i wiosenny flakon. Zarówno mamy jak i dzieci miały możliwość wylosowania niespodzianki (każdy los wygrywał). Wspólnymi siłami przygotowano słodki poczęstunek. Dziękuję wszystkim sponsorom za miły gest.

Pasowanie

29 maja w bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika w którym uczestniczyła klasa I c ze Szkoły Podstawowej w Gryfowie. Zapoznano dzieci z biblioteką i zbiorami, rozmawiano o zasadach korzystania z biblioteki, o estetyce książek, a także o zachowaniu w wypożyczalni i czytelni. W międzyczasie uczniowie odgadywali zagadki bajkowe.

Dzieci dowiedziały się co to jest pasowanie i na czym ono polega, po czym zostały pasowane na czytelnika Biblioteki Publicznej w Gryfowie Śląskim. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki, a na zakończenie spotkania cukierki. Gratulujemy i zapraszamy do korzystania z naszej biblioteki.