Tradycyjnie w naszej ofercie feryjnej znalazły się zajęcia czytelnicze, plastyczne, techniczne i ruchowe przy muzyce. W skrócie: w trakcie zajęć plastycznych dzieci tworzyły wspaniałe zimowe krajobrazy oraz karmniki dla ptaków. Korzystając z zimowej aury wspólnie ulepiliśmy śniegowe bałwanki, nie obyło się też bez bajki „Bałwan ze śniegu” H. Ch. Andersena. Uczyliśmy się sztuki quillingu, okazało się to dość trudnym zadaniem. Zorganizowaliśmy Magiczną Akademię Pana Kleksa. W postać słynnego nauczyciela wcieliła się pani Marta Pastuchewicz, która wraz z dziećmi wykonała magiczne doświadczenia chemiczne. To była super zabawa i nauka. Bardzo dziękujemy pani Marcie. Odbył się także bal karnawałowy, na który wcześniej uczestnicy zajęć wykonali kolorowe czapeczki i opaski karnawałowe.

Niezapomnianym doświadczeniem dla dzieci była wizyta u pana burmistrza czyli najważniejszego urzędnika w Gryfowie. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie, ciekawostki na temat pracy w Urzędzie, za wyświetlenie specjalnie dla nas filmów o Gryfowie, a także za słodkie co nieco. Ogarnął nas też walentynkowy zawrót głowy. Dzieci wykonały kolaż z serduszek, a później bawiliśmy się w pocztę walentynkową z życzeniami. W ostatnim dniu ferii odbyły się zajęcia kulinarne. Kolorem przewodnim naszych smakołyków była biel. Okazała się bardzo smaczna. Tradycyjnie wybraliśmy super-feriowiczkę, została nią Paulinka BABIN oraz super- feriowicza Kornela FRANKOWSKIEGO. Ferie bardzo szybko minęły, a efekty prac plastycznych można oglądać na wystawie w holu naszej biblioteki.Zapraszamy!

Serdecznie dziękujemy pani Iwonie Marczewskiej za artykuły do zajęć z dziećmi, pani Justynie Milkowskiej za słodycze i herbatkę oraz maskotki, pani Annie Struzik z kwiaciarni za ozdobne kwiatki i wstążeczki. Dziękujemy dzieciom za udział w naszych zajęciach i już dziś zapraszamy na zajęcia wakacyjne, a w ciągu całego roku zapraszamy do wypożyczania naszych wspaniałych książek.

Jolanta Kuczyńska