Zaczęło się od klimatycznych imprez w Bibliotece Publicznej. Tam przez wiele lat organizowany był Walentynkowy Zawrót Głowy. Ster trzymały panie: Jola Kuczyńska i Urszula Maga. Bawiliśmy się świetnie, do czasu, kiedy okazało się, że impreza się rozrasta i zwyczajnie przestajemy się w bibliotece mieścić. Wówczas w sukurs przyszła pani dyrektor M-GOK Anna Michalkiewicz i w 2018 r. zorganizowaliśmy zabawę już w ośrodku kultury. Wówczas głównym organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Mocni. W tym roku, wspólnie z zarządem Mocnych postanowiliśmy, że zabawę zorganizujemy w duecie biblioteka-ośrodek kultury, a Mocni, którzy cały ubiegły rok byli bardzo aktywni i bardzo ciężko pracowali, wreszcie sobie odpoczną i będą naszymi gośćmi. I taka wersja zabawy mamy nadzieję, zagości na stałe w kalendarzu gryfowskich imprez. A zainteresowanie działaniami dla niepełnosprawnych jest ogromne. Wbrew pozorom to wyjątkowo aktywna grupa społeczna, cieszymy się, że możemy im tę aktywność umożliwić.

Zabawa nie odbyłaby się bez naszych niezawodnych sponsorów: senatora RP Rafała Ślusarza, burmistrza Gryfowa Olgierda Poniźnika oraz przewodniczącej Rady Powiatu Lwóweckiego Małgorzaty Szczepańskiej. Bawiliśmy się doskonale dzięki obecności naszych wspaniałych gości: dyrektor Biura Senatora RP Rafała Ślusarza – Urszuli Magi, zarządu Mocnych: wiceprezes Izabeli Mikołajczyk i prezesa Stanisława Fronca oraz licznie przybyłych członków Stowarzyszenia „Mocni”. Cieszymy się, że zawsze odpowiadają na nasze zaproszenie nasi przyjaciele z Towarzystwa Dzieci specjalnej Troski w Mirsku z prezes Lidią Pereniuk oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej „Caritas” z Lwówka Śląskiego z panią Małgorzatą Knap-Grochal.

Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas, pełen dobrej energii, prawdziwej radości i poczucia wspólnoty. Serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi Kozakowi ze Studia Tańca Mar-Ko za bezpłatną, profesjonalną obsługę muzyczną naszej imprezy, pracownikom biblioteki i ośrodka kultury za upieczenie ciast oraz pani Annie Zawiszy-Paliwodzie za przeprowadzenie animacji.

M. Wojciechowska