Biblioteka w Gryfowie Śląskim polecaKatalog elektronicznyKurier Gryfowski - Numery archiwalne

Jesień wtargnęła już do naszych domów, a długie wieczory sprzyjają spędzaniu czasu z lekturą, dlatego też przychodzimy do Państwa z przeglądem nowości, które od dziś, są dostępne w naszej bibliotece.

Dla fanów kryminałów przygotowaliśmy:
"Bez winy" Charlotte Link - Trzeci tom serii z sierżant Kate Linville
"Egzekucję" Remigiusza Mroza - Czternasta już część uwielbianej przez czytelników serii z Chyłką w roli głównej. Tym razem krnąbrna prawniczka robi wszystko, by odnaleźć zaginionego Kordiana Oryńskiego.
"Wiatr" Igora Brejdyganta - Thriller osadzony w Tatrach.
"Powolne spalanie" Pauli Hawkins - Najnowsza powieść autorki bestsellerowej "Dziewczyny z pociągu". Odważny, elektryzujący kryminał z zemstą w tle.
"Kto jest bez grzechu" Agnieszki Jeż.
"Zazdrość" Jo Nesbo - Tym razem skandynawski mistrz kryminału zaserwował swoim czytelnikom zbiór siedmiu opowiadań, w których w charakterystyczny dla siebie sposób konfrontuje czytelnika z nieprzewidywalnymi skutkami zazdrości, pożądania i zdrady.
Dla fanów "Rytuału" Grety Drawskiej przygotowaliśmy "Stos" i "Chichot"- dwie kolejne części serii z Wandą Just i Piotrem Dereniem, natomiast na zwolenników komedii kryminalnych czeka "Na własną rękę" Olgi Rudnickiej- czwarta część przygód zwariowanej detektyw Matyldy.

Jednak nie samym kryminałem czytelnik żyje, dlatego mamy również coś dla miłośników literatury kobiecej:
"Warkocz spleciony z kwiatów" Agnieszki Krawczyk - Pierwszy tom nowego cyklu "Leśne Ustronie", w którym autorka zabiera nas do malowniczej górskiej miejscowości, gdzie główna bohaterka- Zośka- na nowo odzyska utracony spokój.
"Panna z bajki" Katarzyny Michalak - Urocza, romantyczna historia, która z pewnością przypadnie do gustu wielbicielkom autorki.
"Wybieram siebie, wybieram Ciebie" Tomasza Kieresa - Opowieść o dwójce nieznajomych, którzy znaleźli się w obcym miejscu, na "końcu świata", mających inne priorytety i oczekujących zupełnie czegoś innego od życia, różni ich wszystko, łączy jedno - nowy start.
"Matka roku" Gabrieli Gargaś- Historia Tatiany - matki i żony, która stara się być perfekcyjną panią domu, jednak nie zawsze wychodzi jej to tak, jakby sobie tego życzyła. Zabawna opowieść o tym, że nie zawsze trzeba być idealnym.
"Kochankowie i pisarze" Lily King - Wzruszająca, słodko-gorzka historia o stracie, żałobie, niespełnionych aspiracjach i poszukiwaniu swojej drogi.

Dodatkowo biblioteka zaopatrzyła się również w klasykę literatury światowej. "Słownik rodzinny" Natalii Ginzburg, bo o nim mowa, stanowi swego rodzaju kronikę dokumentującą życie zasymilowanej żydowskiej rodziny w czasach nasilającego się faszyzmu, przez II wojnę światową, aż po upadek Mussoliniego, a wszystko to ukazanie oczami małej Gizburg, która z jednej strony podgląda zachowania ojca tyrana i dziecinnej matki, z drugiej zaś przypatruje się całej plejadzie historycznych postaci, które przez lata zbierały się w jej domu. Zapraszamy : )

Godziny otwarcia

Wypożyczalnia
i czytelnia
dla dorosłych:

poniedziałek:
10.00-17.00
wtorek: 10.00-17.00
środa: 9.00-15.00
czwartek: 10.00-17.00
piątek: 10.00-17.00
sobota (pierwsza i ostatnia)

(oprócz wakacji):
9.00-13.00
Tel.: 75 78-13-387

Oddział
Dziecięco-
Młodzieżowy:

poniedziałek:
10.00-17.00
wtorek: 10.00-17.00
środa: 9.00-15.00
czwartek: 10.00-17.00
piątek: 10.00-17.00
Tel.: 75 78-13-387