Biblioteka w Gryfowie Śląskim polecaKatalog elektronicznyKurier Gryfowski - Numery archiwalne

W ramach wsparcia czytelników z wadami wzroku, biblioteka zaopatrzyła się w czytelnicze nowości, wydane w większym formacie z dużą czcionką, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym.

Zależy nam, by każdy zainteresowany znalazł w bibliotece coś dla siebie i tak dla miłośników historii w klimacie retro mamy "Damę ze szmaragdami" Pauliny Kuzawińskiej – opowieść o młodej arystokratce, która próbuje odkryć przyczynę śmierci swojej przyjaciółki, jednocześnie odkrywa coraz więcej tajemnic jakimi owiany jest Dwór pod Cisami i jego mieszkańcy. Sensacyjna intryga, subtelny wątek romantyczny i zbrodnia, która budzi starą rodzinną legendę, a wszystko to utrzymane w klimacie retro.

Dla fanów klasycznych kryminałów mamy "Perfekcjonistę" Helen Fields, która przez blisko trzynaście lat była adwokatem, zajmującym się sprawami karnymi, dlatego też jak mało kto potrafi wejść zarówno w umysł detektywa, jak i mordercy oraz "Instynkt łowcy" Alex Kavy, której żadnemu fanowi gatunku przedstawiać nie trzeba.

Zaopatrzyliśmy się również w kilka pozycji, dla wielbicielek literatury kobiecej:
"Szczęście pod stopami" Renaty L. Górskiej – piękna, poruszająca historia o tym, że aby być szczęśliwym, najpierw trzeba odważyć się zaryzykować.
"Tylko szeptem" Lidii Liszewskiej i Roberta Kornackiego
"Zastępcza miłość" Beaty Majewskiej – historia skromnej studentki z Polski, która przyjmuje nietypowe zlecenie od amerykańskiego milionera, co odmieni jej życie o sto osiemdziesiąt stopni. Luksus, wielkie pieniądze, intrygi i miłość, która nigdy nie powinna się zdarzyć.
"Szepty pienińskich ścieżek" Joanny Tekieli – niezadowolona ze swojego życia, główna bohaterka postanawia zostawić niesatysfakcjonującą pracę, wrednego szefa i mieszkanie z rodzicami i wyjechać w Pieniny by rozpocząć nowy etap swojego życia.
"Jeszcze w zielone gramy" Anny H. Niemczynow – autorka wzięła na warsztat trudny temat dążenia do rodzicielstwa i decyzji o adopcji. Piękna, mądra opowieść ze sporym ładunkiem emocjonalnym.
"Niebieskie motyle" Anny Sakowicz – historia trzech sióstr, które pozornie łączy bliska więź, jednak kiedy dochodzi do zaginięcia jednej z nich, okazuje się, że tak naprawdę niewiele o sobie wiedzą, a na światło dziennie wychodzą co i rusz nowe tajemnice...

Dodatkowo mamy również dwie komedie kryminalne utrzymane w lekkiej konwencji z dużą dawką poczucia humoru:
"Pani Henryka i morderstwo w pensjonacie" Katarzyny Gurnard – nieustraszona emerytka, tryskająca życiową energią udaje się do pensjonatu na południu Polski, gdzie wciela się w rolę prywatnego detektywa i niestrudzenie poszukuje mordercy pokojówki.
"Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie" Karoliny Morawieckiej – kiedy policyjne śledztwo nie przynosi efektów, na scenę wkracza wdowa po aptekarzu, która zamierza rozwiązać sprawę morderstwa przy pomocy sztuki kulinarnej, zakonnicy, psa i znajomości kryminałów Agaty Christie.

Oprócz wymienionych nowości, w bibliotece dostępne są również starsze książki wydane w dużym formacie z powiększoną czcionką, dedykowane w szczególności osobom słabowidzącym oraz seniorom.

Godziny otwarcia

Wypożyczalnia
i czytelnia
dla dorosłych:

poniedziałek:
10.00-17.00
wtorek: 10.00-17.00
środa: 9.00-15.00
czwartek: 10.00-17.00
piątek: 10.00-17.00
sobota (pierwsza i ostatnia)

(oprócz wakacji):
9.00-13.00
Tel.: 75 78-13-387

Oddział
Dziecięco-
Młodzieżowy:

poniedziałek:
10.00-17.00
wtorek: 10.00-17.00
środa: 9.00-15.00
czwartek: 10.00-17.00
piątek: 10.00-17.00
Tel.: 75 78-13-387