Biblioteka w Gryfowie Śląskim polecaKatalog elektronicznyStan konta głównaStan konta dziecięcaKurier Gryfowski - Numery archiwalne

UWAGA! UWAGA!

Kolejna porcja nowości zagościła już na bibliotecznych regałach. Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa m.in.:

„Idziesz do więzienia” i „Kobiety bez litości” – opowiadania skandynawskiej królowej kryminałów Camilli Läckberg.
„Petersburską trylogię” Ally Chrzanowskiej – historia trzech pokoleń rosyjskich emigrantów, osadzona w urokliwym Petersburgu, na tle wydarzeń historycznych XX wieku.
„Laboranci u Ducha Gór” – najnowsza publikacja Przemysława Wiatera poświęcona dawnemu ziołolecznictwu w Karkonoszach i Górach Izerskich.
„Dawne i przyszłe wiedźmy” Alix E. Harrow – powieść osadzona w realiach XIX-wiecznej Ameryki Północnej, gdzie rozkwita właśnie ruch sufrażystek. Trzy główne bohaterki schodzą na ścieżkę wiedźm, by upomnieć się o swoje prawa. To powieść o ponadczasowym charakterze, będąca jednocześnie swego rodzaju hołdem, złożonym nieugiętej mocy i wytrwałości kobiet w walce o swoje prawa.

„Anomalia” Hervé Le Telliera – na skutek niezrozumiałej anomalii ten sam samolot rejsu Paryż–Nowy Jork, z tymi samymi pasażerami na pokładzie, ląduje w miejscu docelowym dwa razy: raz w marcu, a raz w czerwcu. Autor zmusza nas do podjęcia myślowego ćwiczenia i zadania sobie kilku zasadniczych pytań. Jakby zareagowały: religia, rządy, społeczeństwo, nauka, gdyby obywatele różnych krajów nagle się zduplikowali?
„Filozofia dla zabieganych. Mała książka o wielkich ideach” Jonny’ego Thomsona – to fascynująca podróż po świecie idei największych myślicieli od starożytności po współczesność, o niezwykle szerokim zakresie tematycznym: od strategii wygrywania gier planszowych Sun Zi po przemyślenia Freuda na temat naszego popędu śmierci; od poglądów de Beauvoir, która wierzyła, że instynkt macierzyński jest mitem, po kosmitów Fermiego i zasady robotyki Asimova.
„Anatomia doktora Mengele” Margherity Nani – dekadę po zakończeniu II wojny światowej do niewielkiej miejscowości w sercu Brazylii przybywa tajemniczy Niemiec. Szukając pokoju do wynajęcia, znajduje gościnę u rodziny Souza. Córka gospodarzy Pia wydaje się zauroczona tajemniczym nieznajomym. Nikt nawet nie podejrzewa, że gościem jest nazistowski lekarz Josef Mengele.
„Pół roku na Saturnie” Małgorzaty Sidz – bohaterka dostaje od losu (i leniwego wykładowcy uniwersyteckiego) pół roku na to, żeby odnaleźć siebie. Nowe pomysły na życie odbijają się w tutorialach, piosenkach k-pop i filmach Quentina Tarantino. Sens życia kryje się na Wikipedii, miłość na Tinderze, a odpowiedzi na pytania o Wszechświat – w ciemnych zakamarkach Google’a i przepowiedniach wróżbity.
„Matka siedzi z tyłu” Joanny Mokosy-Rykalskiej – autorka stworzyła istną lożę szyderców i czuje się w niej jak ryba w wodzie. Siedzi z tyłu, ale czujnym okiem skanuje każdą sferę życia. To idealna lektura dla tych, którzy chcą sobie odpuścić. Dla zmęczonych codziennością, dla wszystkich, którzy mają chęć założyć wygodne kapcie, wyciągnięty dres i popijając herbatę zanurzyć się w absurdalnym i pełnym przygód świecie absurdu i groteski.
„Na rozkaz diabła Geralda Brittle’a – jedna z najsłynniejszych spraw Eda i Lorraine Warrenów, przedstawiona w filmie Obecność 3. Gdy Arne Cheyenne Johnson popełnił bestialskie morderstwo, sprawa natychmiast trafiła na pierwsze strony gazet. Proces sądowy był bezprecedensowy. Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych podejrzany bronił się, twierdząc, że został opętany przez demona.

Po te i wiele innych nowości zapraszamy do biblioteki 🙂

Godziny otwarcia

Wypożyczalnia
i czytelnia
dla dorosłych:

poniedziałek:
10.00-17.00
wtorek: 10.00-17.00
środa: 9.00-15.00
czwartek: 10.00-17.00
piątek: 10.00-17.00
sobota (pierwsza i ostatnia)
(oprócz wakacji):
9.00-13.00
Tel.: 75 78-13-387

Oddział
Dziecięco-
Młodzieżowy:

poniedziałek:
10.00-17.00
wtorek: 10.00-17.00
środa: 9.00-15.00
czwartek: 10.00-17.00
piątek: 10.00-17.00
Tel.: 75 78-13-387