Biblioteka w Gryfowie Śląskim polecaKatalog elektronicznyKurier Gryfowski - Numery archiwalne

Jesień na dobre zadomowiła się u nas i zanim wszystkich ogarnie przedświąteczne szaleństwo, zostało jeszcze trochę czasu na leniwe wieczory z książką. Z tej okazji zapraszamy na przegląd najświeższych nowości prosto z bibliotecznych regałów. A jest w czym wybierać!
Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa m.in.:
„Lata” i „Bliscy” – dwie autobiograficzne prozy, tegorocznej laureatki literackiej nagrody Nobla – Annie Ernaux.
„Reguły na czas chaosu” – wyjątkowo aktualna publikacja Tomasza Stawiszyńskiego, w której autor próbuje odpowiedzieć na pytania o to jak odnaleźć równowagę w czasach, gdy stabilność stała się towarem deficytowym? Gdzie szukać sensu, gdy zewsząd zalewają nas złe wiadomości? I jak myśleć racjonalnie w rozemocjonowanym świecie?
„Unicestwienie” Michela Houellebecqa – najnowsza powieść francuskiego pisarza, w której odkrywa on kulisy władzy, marketingu politycznego, bolączki społeczeństwa i nasze własne, indywidualne słabości.
„Adam” Cezarego Harasimowicza – pierwsza tego typu powieść biograficzna poświęcona życiu i twórczości Adama Mickiewicza, ukazująca polskiego wieszcza jako “zwyczajnego” mężczyznę z krwi i kości z olbrzymim talentem ale również… ognistym temperamentem.
„Nie przeproszę, że urodziłam” – głośny reportaż Karoliny Domagalskiej, poświęcony historiom rodzin starających się o potomstwo za pomocą metody in-vitro, za który autorka została wyróżniona nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego.
„Niedokończone opowieści Śródziemia i Numenoru” oraz „Księga zaginionych opowieści cz. 1” – dwie publikacje zawierające historie zebrane przez syna J.R.R. Tolkiena, dzięki którym fani uniwersum Tolkiena będą mieli okazję, po raz kolejny wrócić do świata dobrze znanego z „Władcy Pierścieni” czy „Hobbita”.
„Z miłości? To współczuję” – wznowione wydanie debiutu reporterskiego Agaty Romaniuk o życiu we współczesnym Omanie.
„Scholomance” Naomi Novik – nowy cykl powieści fantasy, których akcja toczy się w tajemniczej szkole dla wybrańców obdarzonych magicznymi zdolnościami. Jeśli chcielibyście przekonać się jak wyglądałoby połączenie „Harrego Pottera” z „Igrzyskami śmierci” to „Scholomance” jest właśnie dla Was.

Oprócz tego, nie zabrakło również kontynuacji znanych i lubianych serii jak chociażby:
„Kobieta w walizce” Katarzyny Bondy – ósmy już tom serii z Hubertem Meyerem,
„Sąpierz” – kontynuacja nowej serii fantasy autorstwa Katarzyny Puzyńskiej,
„Jutrznia” Andrzeja H. Wojaczka – trzecia część cyklu „Wrzeciono Boga” czy „Exodus” – kolejny tom „Sagi Wołyńskiej” autorstwa Joanny Jax. Zapraszamy :)

Oprac. Sandra Gałka

Godziny otwarcia

Wypożyczalnia
i czytelnia
dla dorosłych:

poniedziałek:
10.00-17.00
wtorek: 10.00-17.00
środa: 9.00-15.00
czwartek: 10.00-17.00
piątek: 10.00-17.00
sobota (pierwsza i ostatnia)

(oprócz wakacji):
9.00-13.00
Tel.: 75 78-13-387

Oddział
Dziecięco-
Młodzieżowy:

poniedziałek:
10.00-17.00
wtorek: 10.00-17.00
środa: 9.00-15.00
czwartek: 10.00-17.00
piątek: 10.00-17.00
Tel.: 75 78-13-387