Sezon urlopowy nieuchronnie zmierza ku końcowi, więc i my wracamy do Was z porcją nowości na ostatnie letnie wieczory. Tym razem postawiliśmy na różnorodność – dla każdego coś dobrego!

Oprócz takich hitów jak najnowsze powieści Agaty Przybyłek, Laili Shukri, Danielle Steel czy Katarzyny Janus polecamy waszej uwadze również poniższe pozycje:
„Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol” – spisana przez Błażeja Torańskiego, pierwsza biografia zbrodniarki wojennej z obozu dla dzieci, która w PRL-u pracowała w żłobku, „Nie ma tego złego” Lauren Weisberger – najnowsza powieść autorki bestsellera „Diabeł ubiera się u Prady”,
„Pielęgniarka” J.A. Corrigan – thriller psychologiczny z szeroko rozwiniętym wątkiem medycznym,
„Schronisko, które przestało istnieć” Sławomira Gotrycha – pierwszy tom nowej serii kryminalnej, osadzonej w malowniczych krajobrazach Karkonoszy,
„Okrutna jak Polka” – zbiór felietonów Pauliny Młynarskiej, w których autorka, w charakterystyczny dla siebie, nieco kąśliwy sposób komentuje otaczającą nas rzeczywistość,
„Ostatnie dni Władimira P.” – niezwykle aktualna, pełna absurdalnego humoru, satyra społeczno-polityczna autorstwa Michaela Honiga.
„Zielone światła” – zaskakująco szczera autobiografia Matthew McConaughey, w której zdobywca Oscara opowiada m.in. o przemocy w dzieciństwie, barwnej rodzinie, wychowaniu w głębokim Teksasie, pierwszych rolach filmowych i mozolnym pięciu się na szczyt kariery, ale również o podróżach, które zmieniły jego życie.
„Wyjątkowe kobiety” – seria powieści biograficznych, dzięki, której czytelnik ma okazję, w przystępny sposób poznać życiorysy postaci takich jak: Frida Kahlo, Édith Piaf, Maria Callas i Audrey Hepburn.

Oprac.: Sandra Gałka