Aktualności z filii w Rząsinach

Czy można dotykać obcego psa?

19 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Biblioteki w Rząsinach. Niezmiernie miło przywitała nas pani Teresa Cierlik, opowiedziała dzieciom o bibliotece i możliwości wypożyczania książek. Pani bibliotekarka przygotowała zajęcia pt. "Czy można dotykać obcego psa". Dzieci wysłuchały bajki i opowiedziały o swoich pupilach. Nauczyły się bezpiecznej postawy w przypadku spotkania z agresywnym psem. Po kolorowaniu obrazków dzieci wręczyły pani prezent i wróciły do szkoły.

Agnieszka Greniuk

Zabawy i wróżby andrzejkowe

Jak tradycja, to tradycja, 30 listopada mamy andrzejki a co za tym idzie wróżby i przepowiednie. W naszej bibliotece również urządziliśmy sobie spotkanie z wróżbami i magicznymi zabawami w tle. Nikt we wróżby nie wierzy, ale śmiechu i zabawy zawsze jest co niemiara.

Teresa Cierlik

W trakcie wakacji postanowiliśmy być aktywni, więc zamiast wylegiwać się w łóżku albo oglądać TV przychodziliśmy do biblioteki. Bawiliśmy się w aktorów, czytaliśmy książki, malowaliśmy, wykonywaliśmy biżuterię. Pani Agata Ziemlewska-Wieczorek przeprowadzała z nami wspaniałe warsztaty lepienia z gliny. Byliśmy także na wycieczce oraz uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym Moja wieś. To były wspaniałe wakacje.

Dwa tygodnie ferii minęły nam bardzo szybko. Korzystając z pogody i mnóstwa śniegu wokół uprawialiśmy sporty zimowe i tworzyliśmy wspaniałe rzeźby ze śniegu. W trakcie zajęć plastyczno- literackich, po zapoznaniu z wierszem Hanny Łochockiej „ Dwie zimy”, dzieci malowały zimowe pejzaże mając do dyspozycji czarne kartki, białą i niebieską farbę oraz płatki kosmetyczne. Maluszki 2 i 4 latki miały do dyspozycji wszystkie kolory i stworzyły bardzo piękne obrazki.W trakcie zajęć „Ekologia jest modna” z surowców wtórnych powstały różne stworki i elementy ubioru. Cały proces twórczy zakończył pokaz mody. Zaprosiliśmy też do biblioteki bajarkę. Pani Joanna Ziemlewska przeczytała włoską baśń „Koguci kamień” ze zbioru bajek z całego świata zebranych przez Marię Niklewiczową. Inicjatorem tego spotkania była Fundacja Wieś Twórcza i Bioróżnorodna z Rząsin. Następnie dzieci bawiły się masą solną tworząc rzeczy nawiązujące do wysłuchanej baśni. Oprócz organizowanych zajęć dzieci grały w gry planszowe, rozwiązywały krzyżówki, pisały wesołe dyktanda. Nikt się nie nudził. Na zakończenie ferii zorganizowana została mini dyskoteka ze słodkim poczęstunkiem.

Teresa Cierlik

Kurier Gryfowski Lipiec-Sierpien 2020