Biblioteka w Gryfowie Śląskim polecaKatalog elektronicznyStan konta głównaStan konta dziecięcaKurier Gryfowski - Numery archiwalne

Aktualności z filii w Rząsinach

Czy można dotykać obcego psa?

19 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Biblioteki w Rząsinach. Niezmiernie miło przywitała nas pani Teresa Cierlik, opowiedziała dzieciom o bibliotece i możliwości wypożyczania książek. Pani bibliotekarka przygotowała zajęcia pt. "Czy można dotykać obcego psa". Dzieci wysłuchały bajki i opowiedziały o swoich pupilach. Nauczyły się bezpiecznej postawy w przypadku spotkania z agresywnym psem. Po kolorowaniu obrazków dzieci wręczyły pani prezent i wróciły do szkoły.

Agnieszka Greniuk

Zabawy i wróżby andrzejkowe

Jak tradycja, to tradycja, 30 listopada mamy andrzejki a co za tym idzie wróżby i przepowiednie. W naszej bibliotece również urządziliśmy sobie spotkanie z wróżbami i magicznymi zabawami w tle. Nikt we wróżby nie wierzy, ale śmiechu i zabawy zawsze jest co niemiara.

Teresa Cierlik

Galeria zdjęć

W trakcie wakacji postanowiliśmy być aktywni, więc zamiast wylegiwać się w łóżku albo oglądać TV przychodziliśmy do biblioteki. Bawiliśmy się w aktorów, czytaliśmy książki, malowaliśmy, wykonywaliśmy biżuterię. Pani Agata Ziemlewska-Wieczorek przeprowadzała z nami wspaniałe warsztaty lepienia z gliny. Byliśmy także na wycieczce oraz uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym Moja wieś. To były wspaniałe wakacje.

Galeria zdjęć

Dwa tygodnie ferii minęły nam bardzo szybko. Korzystając z pogody i mnóstwa śniegu wokół uprawialiśmy sporty zimowe i tworzyliśmy wspaniałe rzeźby ze śniegu. W trakcie zajęć plastyczno- literackich, po zapoznaniu z wierszem Hanny Łochockiej „ Dwie zimy”, dzieci malowały zimowe pejzaże mając do dyspozycji czarne kartki, białą i niebieską farbę oraz płatki kosmetyczne. Maluszki 2 i 4 latki miały do dyspozycji wszystkie kolory i stworzyły bardzo piękne obrazki.W trakcie zajęć „Ekologia jest modna” z surowców wtórnych powstały różne stworki i elementy ubioru. Cały proces twórczy zakończył pokaz mody. Zaprosiliśmy też do biblioteki bajarkę. Pani Joanna Ziemlewska przeczytała włoską baśń „Koguci kamień” ze zbioru bajek z całego świata zebranych przez Marię Niklewiczową. Inicjatorem tego spotkania była Fundacja Wieś Twórcza i Bioróżnorodna z Rząsin. Następnie dzieci bawiły się masą solną tworząc rzeczy nawiązujące do wysłuchanej baśni. Oprócz organizowanych zajęć dzieci grały w gry planszowe, rozwiązywały krzyżówki, pisały wesołe dyktanda. Nikt się nie nudził. Na zakończenie ferii zorganizowana została mini dyskoteka ze słodkim poczęstunkiem.

Teresa Cierlik

Godziny udostępniania

Wypożyczalnia
i czytelnia
dla dorosłych:

poniedziałek:
10.00-17.00
wtorek: 10.00-17.00
środa: 9.00-15.00
czwartek: 10.00-17.00
piątek: 10.00-17.00
sobota (oprócz wakacji): 9.00-13.00
Tel.: 75 78-13-387
Fax.: 75 78-13-180

Oddział
Dziecięco-
Młodzieżowy:

poniedziałek:
10.00-17.00
wtorek: 10.00-17.00
środa: 9.00-15.00
czwartek: 10.00-17.00
piątek: 10.00-17.00
Tel.: 75 78-13-387

Wybrane nowości

„Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki (www.pitax.pl).”

Kurier Gryfowski

Kurier Gryfowski Lipiec-Sierpien 2020
Lipiec-Sierpień 2020
W sprzedaży!