28 października o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gryfów Śląski, Piotr Kucznir będzie promował swoją najnowszą książkę „Tajny Zamek Czocha”.

Tak zachęca do jej przeczytania wydawnictwo Technol:
Czocha to jeden z najpiękniejszych i najbardziej zagadkowych zamków w Polsce. Dla wielu pasjonatów historii otaczająca go mgła tajemnicy łączy się głównie z losami tajnej niemieckiej maszyny deszyfrującej o kryptonimie „Ryba Miecz”. Czy słusznie? A może historia przedstawiona w serialu „Tajemnica twierdzy szyfrów” jest jedynie fikcją literacką? To tylko jedna z wielu zagadek, które w swojej książce Tajny zamek Czocha stara się wyjaśnić Piotr Kucznir. Autor – od lat związany z badaniami losów Czochy – w swojej pasjonującej publikacji podejmuje m.in. takie tematy, jak:
• Zagadka tajnych przejść w zamku Czocha.
• Dokumenty potwierdzające budowę podziemi i ukrytych pomieszczeń.
• Historia zagadkowych urządzeń, jakie na początku XX wieku znalazły się na Czosze.
• Unikalny system wachtowy.
• Nieznana historia ukrycia w rejonie Czochy dzieł sztuki zakazanych w Trzeciej Rzeszy.

Autor rozprawia się też z wieloma mitami i legendami, jakimi po drugiej wojnie światowej obrósł zamek. Jedną z nich jest historia o rzekomym rajdzie czołgów generała Pattona w rejon zamku Czocha w ostatnich dniach drugiej wojny światowej.

Zapraszamy serdecznie do gryfowskiej biblioteki na niezapomniane spotkanie z historią. Podczas wieczoru będzie można zakupić książkę z autografem autora.
WSTĘP WOLNY.

Zachęcamy również do zapoznania się z recenzją książki Piotra Kucznira „Tajny Zamek Czocha” autorstwa Tomasza Saneckiego pod adresem