wernisaż wystawa gryfów biblioteka publiczna fotografia30 stycznia w gryfowskim ratuszu odbyła się prezentacja wystawy pokonkursowej „Skarby Izerów”. Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna, współorganizatorem Stowarzyszenie Awantura.

Konkurs „Skarby Izerów” organizuje Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Pogórza i Gór Izerskich „Zakwisie”. Była to już jego czwarta edycja. Celem konkursu jest promocja Pogórza Izerskiego, poprzez uwiecznienie jego najpiękniejszych zakątków na fotografiach.

Wystawa pokonkursowa zagościła w Gryfowie po raz drugi. W ubiegłym roku Izerską Różę – która jest główną nagrodą — otrzymała Marta Niebieszczańska. W bieżącej edycji również wyróżniono mieszkańców Gryfowa. Grand Prix i pierwsze miejsce w kategorii Ludzie zdobyła Ilona Cichoń, za tryptyk zatytułowany „Wędkarze”. W kategorii Krajobraz nagrodzono pracę Pawła Rubaja „Pogoda — Niepogoda”. I miejsca w innych kategoriach zdobyli: Paweł Jakubowski za prace „Ostatni pasażer” i „Wodospad”, oraz Ryszard Literacki za pracę „Ozdoby”.

Na otwarciu ekspozycji, które odbyło się o godzinie 17:00 w gryfowskim ratuszu gościło ponad 30 osób. Obecny był prezes Stowarzyszenia „Zakwisie”, Andrzej Woźniak i sekretarz Gminy i Miasta Gryfów Śląski Jerzy Andrzejczak. Pojawili się laureaci konkursu, którym zostały złożone gratulacje i wręczone symboliczne róże, zabrakło jedynie zwyciężczyni — Ilony Cichoń, w której zastępstwie zjawiła się córka Michalina Skrzypczak. Podczas wernisażu Andrzej Woźniak powiedział, że patrzy z nadzieją w przyszłość i zapowiada już piątą edycję „Skarbów Izerów”. Sekretarz Jerzy Andrzejczak pogratulował autorom zdjęć oraz podziękował Bibliotece Publicznej i Stowarzyszeniu Awantura za organizację wystaw.

Pokonkursowe prace będą wystawiane na piętrze ratusza co najmniej do końca lutego. Zapraszamy do odwiedzin wystawy „Skarby Izerów”.

Mariusz Dragan

Fot.: Agnieszka Szymańska