21 listopada o godzinie 17.00 w gryfowskim ratuszu nastąpiło otwarcie wernisażu Tysięczna sekundy. Wystawa zorganizowana została przez Sto­wa­rzy­sze­nie Awan­tu­ra oraz współpracującą z nim bibliotekę publiczną. Zaprezentowane zostały fotografie dwóch autorów: Michała Jurewicza z Czerniawy i Kon­ra­da Żurawskiego z Jeleniej Góry. Na fotografiach uwiecznieni zostali sportowcy ekstremalni. Zdjęcia przedstawiają mrożące krew w żyłach akrobacje na rowerach, szalone rajdy na motocrossach i quadach, oraz odbywające się w rejonie rajdy samochodowe.

Pomimo strasznej aury wernisaż odwiedziło ponad 70 osób. Zdarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży, która stanowiła przeważającą część widowni. Pojawili się również włodarze Gryfowa – Olgierd Poniźnik, oraz sekretarz Jerzy Andrzejczak, jaki i lokalni artyści – Andrzej Lesław Turek i Ilona Cichoń. Wystawę otworzył prezes stowarzyszenia Awantura w osobie niżej podpisanego. Po przywitaniu gości głos zabrał pierwszy z autorów fotografii – Michał Jurewicz. Jak mówił: – W szkatułce fotografii sportowej znalazłem sobie przytulną przegródkę, jaką jest fotografia rowerowa. Jak się okazuje, wąska specjalizacja opłaciła się. Zdjęcia Michała zdobyły prestiżowe wyróżnienia magazynu rowerowego Bike Action, w postaci Zdjęcia Roku 2006, oraz drugiego miejsca w tym samym konkursie rok później. Autor, prac został również wyróżniony w portalach internetowych NSMB.com i MTBS.cz.

Wystawa spodobała się mieszkańcom. – Niesamowity klimat. Porażająca skromność młodych fotografików. Świetna propozycja alternatywy dla młodzieży, która nie wie, co ze sobą zrobić popołudniami. – mówi Karol, jeden z gości wernisażu. Nadal istnieje szansa wyrobienia sobie własnego zdania na temat „Tysięcznej Sekundy”. Zdjęcia można oglądać w gryfowskim ratuszu do świąt Bożego Narodzenia.