20 maja w sali posiedzeń gryfowskiego ratusza miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu na temat wiedzy o integracji europejskiej, któremu to patronowała Lidia Geringer de Oedenberg – poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Olgierd Poniźnik – burmistrz Gryfowa. Organizatorami przedsięwzięć były trzy podmioty: Biblioteka Publiczna w Gryfowie, Społeczne Biuro Konsultacyjne Posła do Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer de Oedenberg oraz Szkolny Klub Europejski w Zespole Szkół Zawodowych w Gryfowie

Jury pod przewodnictwem dyrektora ZSOiZ – Jana Okulowskiego – wyróżniło następujących uczestników konkursu:

W I Powiatowym Konkursie pt. „Parlament Europejski jako instytucja pogłębiania procesu integracji naszego kontynentu”, w kategorii:
– Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Paweł Zatoński (SP Gryfów)
II miejsce – praca zbiorowa – Ina Ługowska, Mirosława Dziugiel, Marta Pysz (SP nr 3 w Lwówku Śląskim)
III miejsce – Agata Grasza i Kacper Olszewski (oboje SP Gryfów)

– Gimnazja:
I miejsce – Agnieszka Pasternak
II miejsce – Magdalena Pasternak
III miejsce – Krzysztof Dzikowicki, Daniel Jaworski, Tomasz Matusewicz
Wszyscy z Gimnazjum w Gryfowie.

– Szkoły Ponadgimnazjalne:
I miejsce – Mariusz Cybulski (ZSOiZ Gryfów)

W I Transgranicznym Konkursie Wiedzy o Integracji Europejskiej „Co nas łączy, a co nas dzieli?” – wygrali gimnazjaliści:
I miejsce – Kamila Hołub
II miejsce – Maciej Ojewski
III miejsce – Barbara Szablińska

Laureaci, którym towarzyszyli w uroczystości nauczyciele, otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez panią poseł, burmistrza oraz dyrektor Biblioteki Publicznej – Marzenę Wojciechowską. Szczególnie miło będą wspominać ten moment dwie uczennice gryfowskiego gimnazjum: Agnieszka Pasternak i Kamila Hołub (na zdjęciu powyżej w pierwszym rzędzie - w środku), które na zaproszenie Lidii Geringer de Oedenberg udadzą się we wrześniu do siedziby Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Mieczysław Gnach