Zimowa etiuda na dwa obiektywy to wystawa dwóch panów z Gryfowa Śląskiego Stanisława Pawłowskiego i Ryszarda Stolarczyka, którzy dzięki licznym głosom, podszeptom, namowom i prośbom wielu osób, zdecydowali się wyjść z przestrzeni wirtualnej (facebook, portale fotograficzne) i zaprezentować swoją twórczość w realu. Liczni fani fotografików z przyjemnością przyjęli zaproszenie na wernisaż. W piątkowe popołudnie w galerii pojawiło się mnóstwo gości. Wśród nich władze powiatu lwóweckiego: starosta Daniel Koko i przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Szczepańska oraz władze gminy: burmistrz Olgierd Poniźnik i sekretarz Jerzy Andrzejczak. Twórcom było bardzo miło w tak licznym i życzliwym towarzystwie otworzyć swoją pierwszą i na pewno nie ostatnią wystawę.

Tych, którzy nie mogli uczestniczyć w wernisażu, serdecznie zapraszamy do obejrzenia ekspozycji w godzinach pracy Biblioteki Publicznej. Wystawa będzie czynna do połowy kwietnia

O AUTORACH:
Stanisław Pawłowski - od urodzenia jest mieszkańcem Gryfowa Śląskiego. Ciekawostką jest to, że przed państwem stoi były komandos, chorąży w wojskach powietrzno-desantowych, potocznie zwanych Czerwonymi Beretami. Prywatnie żonaty, ma dwoje dorosłych już dzieci syna Radka i córkę Ewelinę. Uwaga: Od przeszło roku interesuje się fotografią. Swoje zdjęcia regularnie publikuje w sieci. Uwielbia góry, wysokość i duże porcje adrenaliny. A Jego motto to: Życie nie polega na oddychaniu, ale na chwilach, które wstrzymują oddech”.

Ryszard Stolarczyk - również gryfowianin od urodzenia. Zawodowo od 1992 r. zajmuje się filmowaniem i fotografią. Prywatnie od 26 lat żonaty, ojciec dwójki studentów Pauliny i Pawła oraz szczęśliwy posiadacz kotki Lilki. Jak mówi, Zdjęcia robi od kilkunastu lat, ale na facebooku zaczęła się inna, nowa przygoda, którą może podzielić się z wieloma ludźmi. I to jest w tym najpiękniejsze.