W związku z otrzymanym dofinansowaniem ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Biblioteka zaopatrzyła się w kolejną porcję czytelniczych nowości, które w najbliższym czasie będziemy Państwu prezentować. Już teraz przedstawiamy kilka pierwszych tytułów, które dziś trafiają na nasze regały:
„A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co nas śmieszyło i śmieszy” – najnowsza publikacja wybitnego duetu Bralczyk – Ogórek, którzy w formie luźnego dialogu rozprawiają o tym co bawiło i nadal bawi Polaków.
„Kobieta bez znaczenia” – Sonia Purnell wzięła na warsztat najwybitniejszą, a jednocześnie najgroźniejszą, agentkę brytyjskiego i amerykańskiego wywiadu z czasów II wojny światowej – Virginię Hall, ukazując historię jej życia i walki z faszyzmem.
„Dubaj krwią zbudowany” – najnowsza książka Marcina Margielewskiego, słynącego z serii "Niewolnicy", poświęconej życiu zwyczajnych mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tym razem autor skupia się na losie robotników, pracujących przy budowie jednego z najbardziej okazałych miast świata- Dubaju.
„Najszczęśliwszy człowiek na świecie” autobiografia Eddiego Jaku, który mając sto lat, postanowił wydać pierwszą w życiu książkę i opowiedzieć swoją niezwykłą historię. Jaku był wielokrotnie aresztowany, przeżył piekło Auschwitz i mimo to uważa się za najszczęśliwszego człowieka na Ziemi.
„Polacy pod tęczową flagą” Anny Konieczyńskiej – to zbiór wyjątkowych historii Polek i Polaków spod tęczowej flagi. Autorka pokazuje, jak w ostatnich latach zmienił się sposób postrzegania osób LGBT+ w Polsce, ale również, z jakimi problemami muszą na co dzień mierzyć się osoby nieheteronormatywne oraz ich bliscy.
  „Dziwne jest serce kobiece...” – Dwutomowy pamiętnik Zofii z Odrowąż-Pieniążków Skąpskiej, obrazujący życie kobiety, która wyprzedzała czasy, w których żyła, a wszystko to na tle wydarzeń historycznych z pierwszej połowy XX wieku. Wspomnienia opracował i wydał wnuk pani Zofii – Rafał Skąpski, którego będziemy mieli przyjemność gościć na spotkaniu promocyjnym książek 12 listopada o godz. 17.00 w Klubie Seniora w Gryfowie Śląskim. Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy.