Bajki są kolorowe, interaktywne, zawierające dodatkowe ciekawostki, zagadki i ręcznie wykonane ilustracje oraz okładki (rzadkość w dzisiejszych czasach). Tematyką książek są przygody dzielnej jaszczurki Cziczi, która w każdej części odwiedza inny zakątek naszego pięknego świata.

Bajki o jaszczurce Cziczi zakupiliśmy dzięki sponsorowi, radnemu Rady Miejskiej gminy Gryfów Śląski Mariuszowi Draganowi.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie promocji czytelnictwa dziecięcego! Zapraszamy. Cziczi czeka na Was w bibliotece w Gryfowie :)

Zachęcamy rodziców i opiekunów do zapoznania się z poniższymi opiniami psychologów na temat serii bajek o jaszczurce Cziczi: (kliknij przycisk "Więcej..." poniżej)

Patrycja Maj, doktorantka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, dyplomowana psychoterapeutka i socjoterapeutka dzieci i młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

W życiu każdego dziecka przychodzi taki moment, w którym prosi rodziców o kupno jakiegoś zwierzaka. W domach pojawiają się więc rybki, żółwie, świnki morskie, koty albo psy. Przez krótszy lub dłuższy czas uwaga całej rodziny skupia się na nowym domowniku. Kolejna opowieść o losach jaszczurki Cziczi przedstawia bajkową historię spełnionego marzenia dziecka o posiadaniu swojego zwierzątka. Jednocześnie poprzez merytoryczne fakty i ciekawe historie dotyczące zachodniej Polski możemy w przyjazny sposób poznać ciekawostki tego regionu. Jest to optymistyczna i przyjazna dzieciom lektura. Bardzo mądra i pięknie zilustrowana książka dla najmłodszych czytelników. Historia o odpowiedzialności, o przyjaźni, o wzajemnym zaufaniu. To lektura nie tylko dla dzieci, które domagają się zwierzątka ;)

Katarzyna Burzyńska, psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Na co dzień pracuje w szpitalu w Legnicy, a także w „Pura Vida” - prywatnym gabinecie psychologicznym www.puravida.pl

Jak w przyjemny sposób spędzić czas z dzieckiem? Można, na przykład, sięgnąć po książeczki o jaszczurce Cziczi i dać się ponieść niezwykłym podróżom! W bajkowej scenerii, wraz z głównymi bohaterami, tym razem udajemy się na wycieczkę po województwie lubuskim. Poznajemy nowych bohaterów oraz ciekawe miejsca warte uwagi. Historia zawarta w trzeciej części książek pt. "Jaszczurka Cziczi na Zachodzie Polski" ma nie tylko walory edukacyjne, krajoznawcze, ale pokazuje także charaktery głównych bohaterów, przedstawia piękno różnorodności oraz uczy życzliwych postaw, tolerancji i otwartości na nowych przyjaciół. Warto także pamiętać, że książka wpisana jest w akcję charytatywną pod nazwą pomaganie przez czytanie. To także może być inspiracją do rozmowy z dzieckiem o dobroczynności i solidarności międzyludzkiej. Polecam tę pozycję książkową dla dzieci w wieku wszesnoszkolnym. Ciekawa treść, kolorowe ilustracje oraz liczne ciekawostki angażują, są atrakcyjne i rozwijające.