Biblioteka w GryfowieW filii biblioteki w Uboczu kwitnie działalność kulturalna. Pracująca tam od dwóch lat bib­lio­tekarka Joanna Czerwiec, zgodnie z wcześ­niejszymi deklaracjami, rozwinęła prężnie działające kluby: Miłośników Książki oraz Dojrzałego Czytelnika, które regularnie spotykają się i pracują. W ostatnim miesiącu seniorki zorganizowały ostatki, których uwieńczeniem były taneczne pląsy. Przed Świętami Bożego Narodzenia zakupiły do klubu piękną choinkę, którą same udekorowały. Większość ozdób wykonały samodzielnie. Panie otrzymały za swoją aktywną pracę świąteczny upominek – choinki wykonane z makaronu.

Wiele dzieje się również w bibliotece na co dzień. W listopadzie w związku ze Światowym Dniem Ochrony Zwierząt zorganizowano lekcję biblioteczną dla klas I-III oraz zabawę, której bohaterami były zwierzęta. Następna uroczystość – Światowy Dzień Pluszowego Misia – skierowana była również do najmłodszych dzieci. Na spotkanie z nimi przybył Kubuś Puchatek, któremu starsze uczennice czytały wiersze. Dzieci biorące udział w tej imprezie przebrane były w maski misiów. Nie obeszło się bez gier i zabaw tanecznych, konkursów, quizów. Dzieci obejrzały wystawę książek, których głównymi bohaterami są misie. W ten sposób zostały zachęcone do czytania bajek. Na koniec pojawił się też św. Mikołaj, który wszystkim uczestnikom rozdał drobne upominki. Pod koniec listopada biblioteka zorganizowała andrzejki. Przybyło ponad 20 osób. Dzieci wróżyły sobie u „profesjonalnych wróżek”. Odbyły się różne konkursy taneczne w których zwycięzcy otrzymywali dyplomy. Nie obyło się też bez mini dyskoteki. W porównaniu do poprzedniego roku, w filii w Uboczu wzrosła zarówno ilość wypożyczeń, jak i zarejestrowanych czytelników. Cieszy, że tętni ona życiem i wciąż zaskakuje pomysłami. W tak trudnych czasach dla bibliotek, w dobie spadku czytelnictwa i marazmu przed telewizorem, jest to godne szczególnej uwagi i pochwały.