altUbocze
W lipcu wiele się działo w filii biblioteki w Uboczu. Dzieci pracowały nad plakatem „Letnia łąka” oraz wykonywały prace plastyczne na międzynarodowy konkurs „Tak kolorowy jest świat”, organizowany w Auerbach/Vogtland (Niemcy) dla dzieci z Dolnego Śląska, Saksonii i Czech. Dziewczęta wspaniale bawiły się przy karaoke z nagrodami, wykonywano też witraże żelowe na szklanych pojemnikach. Uatrakcyjnieniem letnich, lecz często pochmurnych dni było oglądanie ciekawych bajek na DVD. Zagorzali młodzi komputerowcy korzystali z dobrodziejstw centrum multimedialnego. Oczywiście nie obyło się bez ciekawych i atrakcyjnych gier oraz zabaw. Na zakończenie „Lata w bibliotece” była pieczona kiełbasa oraz słodki poczęstunek. Uczestnicy stwierdzili, że z wielką niecierpliwością będą czekać na następne wakacje.
Klub Seniora działający przy bibliotece swój letni czas również wykorzystał bardzo aktywnie. Korzystając z zaproszenia klubu „Amazonek” z Olszyny, seniorki wzięły udział w integracyjnym spotkaniu nad Jeziorem Złotnickim w Bożkowicach, ponadto przygotowały zboże na wieniec dożynkowy, który zostanie wykonany pod kierownictwem nowej sołtys Marzeny Herdzik. Biblioteka wykonała też żniwne „równianki”, czyli bukiety ze zbóż, kwiatów i ziół. Będą one wspaniałym upominkiem dla gości na dożynkach w Gryfowie Śląskim. Serdecznie dziękujemy seniorkom za efektywną współpracę – na Panie zawsze można liczyć!

Krzewie Wielkie
W sierpniu w ramach akcji „Wakacje w bibliotece” przeprowadzono szereg spotkań z najmłodszymi dziećmi. Uczestniczyły one w różnych zabawach zręcznościowych, edukacyjnych i plastycznych. Wszystko działo się w świetlicy środowiskowej przy współpracy pani Anny Ochman. Wakacje zakończono wielkim grillowaniem w... strugach deszczu, co dzieci uznały za dodatkową atrakcję.

Rząsiny
W Rząsinach z powodu choroby pracownika filia biblioteki była nieczynna.