biblioteka gryfówZajęcia w bibliotece odbywały się codziennie, uczestniczyło w nich jednocześnie od 14 do 20 osób. Na warunki lokalowe oddziału dziecięcego to spora gromadka, czasem bywało ciasno, ale za to zawsze wesoło. Dzieci brały udział w róż­nych formach pracy: plastycznych, czy­tel­ni­czych i ruchowych. Każdy dzień był po­świę­co­ny innemu zagadnieniu, zapraszani byli też interesujący goście.

Odbyły się m.in. zajęcia ruchowo-bajkowe w języku angielskim, prowadzone przez panią Angelę Byczko. Młodzi ludzie poznawali również różne zawody (sami też byli przebrani za piosenkarki, adwokata, sprzątaczkę, kucharza). W tym dniu gościliśmy pielęgniarkę panią Agatę Skrzypek, która opowiadała o pracy anestezjologa, pokazała dzieciom sprzęt medyczny i mówiła, jak można zostać pielęgniarką. Odbył się także dzień poświęcony szydełkowaniu i robótkom ręcznym, gościem spotkania była pani Bronisława Kunkiewicz – bibliotekarka filii w Krzewiu Wielkim, która w tym fachu jest prawdziwą mistrzynią. W inny dzień ferii gościliśmy pracownika kolei, który jest pasjonatem pociągów i parowozów. Pan Adam Andrzejewski opowiadał dzieciom o swojej pracy, pokazał film o parowozach, część kolekcji modeli pociągów oraz kilka albumów ze zdjęciami pociągów.

Odbył się także pamiętny „Bal u 12 miesięcy”, na który dzieci przebrały się w stroje 4 pór roku i czytały bajkę „O dwunastu miesiącach”. Na zakończenie ferii przygotowaliśmy wspólnie słodkie przysmaki i przy degustacji kolorowych frykasów wspominaliśmy zbyt szybko minione ferie. Dziękuję panu Andrzejowi Kotarbie za upieczenie ciasta specjalnie na tę okazję. Na feriach zgodnie z planem zajęć obowiązywały stroje w kolorach tęczy. Dziękuję rodzicom za zaangażowanie w przebieranie swych pociech. Dzięki Wam, nasze ferie były bardzo kolorowe. A teraz zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z każdego dnia ferii

Jolanta Kuczyńska

14 luty – poniedziałek