Listopadowe dni w filii biblioteki w Uboczu wcale nie były smutne. Bibliotekę odwiedziły rzesze czytelników oraz zaproszonych gości. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, przybyła grupa milusińskich ze Szkoły Podstawowej w Uboczu – przedszkolaki ze swoją panią Danutą Sieradzką. Dzieci przybyły ze swoimi nierozłącznymi miśkami – przytulankami.

Wszyscy bawili się wyśmienicie oglądając bajkę „Miś Uszatek”, malując i rysując miśki z zawiązanymi oczami, tańcząc w rytm muzyki ze swoimi pluszakami. Poza zabawą dzieci dowiedziały się jak należy szanować zabawki i oglądały książki, w których głównymi bohaterami są misie. W nagrodę za czynne uczestnictwo w tej uroczystości przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe miśki na patyczkach.

Z okazji andrzejek, filia wspólnie ze Szkołą Podstawową w Rząsinach, zorganizowały ostatki w Centrum Kulturalnym w Uboczu. Przybyli do nas w tym dniu uczniowie z Rząsin oraz Ubocza (około 60 osób). Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem gości – kl. IV z Ubocza pod kierunkiem pani Janiny Hryniewieckiej. Wystawili oni interesującą sztukę „Kot w butach”, którą obejrzeli również rodzice. Dziękuję bardzo opiekunowi oraz aktorom za wspaniałe uatrakcyjnienie tego dnia. Andrzejki to jak wiadomo czas wróżb. Dzieci wyśmienicie bawiły się korzystając z usług wróżek-dziewcząt z Rząsin. Jeśli ostatki to oczywiście dyskoteka. Taneczne pląsy odbywały się w dwóch salach: dla grupy młodszej i starszej. Przeplatane były one konkursami oraz słodkim poczęstunkiem. W tym dniu zawiązało się wiele nowych znajomości oraz kontaktów. Uczniowie obu szkół proszą o ponowne zorganizowanie podobnej imprezy. Obiecuję, że na feriach postaram się zorganizować tego typu taneczne spotkanie integracyjne.

Dziękuję nauczycielom Szkoły Podstawowej w Rząsinach, a przede wszystkim Danucie Siedleckiej i Edycie Tkacz za pomoc w organizacji tego andrzejkowego wieczoru. Składam również gorące podziękowania rodzicom dzieci z obu miejscowości za udział oraz dowóz swoich pociech. Niektórzy pierwszy raz mieli okazję odwiedzić bibliotekę i zapisać się do niej.

Filia Biblioteki w Uboczu składa życzenia mnóstwa ciepła i spokoju z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego, co najlepsze w Nowym 2012 Roku.