16 marca w galerii Europejskiego Centrum Kulturalno-Informacyjnego odbyło się integracyjne spotkanie wiosenno-świąteczne z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną i ich rodzicami z terenu gmin Gryfów Śląski oraz Mirsk. Z sąsiedniej gminy zwartą grupą przybyli do nas rodzice wraz z dziećmi pod opieką przewodniczącej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koła Specjalnej Troski w Mirsku pani Danuty Szeląg.

Spotkanie było wspólnym pomysłem pracowników Biblioteki Publicznej oraz radnej Rady Miejskiej Urszuli Magi, która pełni funkcję przewodniczącej Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Lwówku Śląskim.

Organizatorów ucieszyła duża frekwencja podczas spotkania, a także miła atmosfera, jaka mu towarzyszyła od początku do samego końca. Spotkanie zainaugurował starannie przygotowany występ młodzieży gimnazjalnej działającej w szkolnym Kole Wolontariatu pod kierunkiem pań: Anity Ochockiej i Elżbiety Kilarskiej. Na program złożyły się popularne, wpadające w ucho wiersze i piosenki, które wszyscy znali i chętnie śpiewali wraz z wykonawcami.

Całość poprowadziła bibliotekarka oddziału dziecięcego Jolanta Kuczyńska. Uczestnicy zostali „wciągnięci” w wiele wesołych, integracyjnych zabaw, wspólne wykonywanie świątecznych ozdób oraz zaproszeni do zwiedzania budynku ECKI.

Na zakończenie pani prezes Danuta Szeląg wręczyła organizatorom własnoręcznie wykonane przez członków TPD wielkanocne zające, które zachwyciły wszystkich bez wyjątku i które można podziwiać na bibliotecznym parapecie.

Cieszymy się, że udało się zorganizować w Gryfowie takie spotkanie i mamy nadzieję, że rozpocznie ono dobrą współpracę z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzicami – mówią pracownicy Biblioteki oraz panie Urszula Maga i Danuta Szeląg. Budynek jest przystosowany, chęci do działania są po obu stronach, a więc do dzieła!