27 września w galerii ECKI odbył się wernisaż Joanny Bruździńskiej „Świat zrodzony z myśli”. Wydarzenie zgromadziło liczną publiczność, a wystawa otrzymała bardzo dobre recenzje. Obrazy i rzeźby można nie tylko oglądać ale także zakupić (część już została sprzedana) dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii, która jest czynna w godzinach pracy Biblioteki Publicznej.

O AUTORCE
Joanna Bruździńska urodziła się w Bolesławcu. Tu pracuje, tworzy rzeźby, a mieszka i maluje w Nowej. Jest młodą artystką, tworzy od czterech lat, chociaż zamiłowanie do sztuki istniało u niej od zawsze. Już jako nastolatka marzyła o malarstwie. Poczyniła pewne kroki. Złożyła podanie do technikum plastycznego w Cieplicach. Dokumenty i prace plastyczne zostały zaakceptowane jednak zabrakło kropki nad i – o wyborze zawodu zadecydowały tradycje rodzinne. Marzenia i pasje odeszły daleko w cień. Jednak jak długo można żyć bez marzeń, bez spełnienia?

Okazało się, że do momentu gdy Joanna Bruździńska zetknęła się ze sztuką w pracowni Dariusza Milińskiego w Pławnej. Tam poznała warsztat pracy artysty, zaczęła tworzyć najpierw martwą naturę, potem w jej malarstwie zagościły inne tematy.

Widząc zaangażowanie i talent młodej artystki, pan Dariusz Miliński zaproponował udział w plenerze twórczości. Kontakt z artystami polskimi i zagranicznymi, z różnymi stylami tworzenia spowodował, że pani Joanna podjęła decyzję i od tego momentu każdą wolną chwilę poświęca tworzeniu, doskonaleniu wrażliwości, pamięci plastycznej, warsztatu pracy artysty. Częsty kontakt z artystami z różnych miast w Polsce, udział w kolejnym plenerze twórczości w Pławnej w sierpniu 2011 dają Joannie szerokie spojrzenie na sztukę. Artystka sama decyduje o wyborze tematu, techniki by przedstawić swoje wnętrze.

Motto artystki to: Sztuka polega na tym, by wydobyć na zewnątrz to, co w duszy gra i przekazać to widzowi. Trzeba więc wsłuchać się w swoje wnętrze, przemyśleć co się chce przekazać i dopiero łapać za pędzel. Starałam się wdrożyć właśnie taką metodologię, a czy mi się udało oceńcie sami.

Zupełnie nową kartą w twórczości artystki jest udział w zajęciach w pracowni ceramicznej prowadzonej przez Mateusza Grobelnego w MCC w Bolesławcu. Pracowni znakomicie wyposażonej – t am powstały praktycznie wszystkie rzeźby. Niektóre z nich można było podziwiać w czerwcu 2011 roku na wystawie zbiorowej w Galerii Długiej, organizowanej corocznie przez pracownię plastyczną. Był to cykl siedmiu głów o tytule „A po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój”

Pierwsza autorska wystawa malarstwa i rzeźby Joanny Bruździńskiej odbyła się w styczniu 2012 roku w Pałacu w Kruszynie. Wystawa trwała do końca kwietnia i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ostatnie osiągnięcie artystki to 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ceramicznym dla Amatorów w Elblągu w grudniu 2012 roku.

Prace można też zobaczyć na stronie www.bruzdzinska.com