Rząsiny
W trakcie ferii Koziołek Matołek zawędrował także do Rząsin i rozgościł się w bibliotece na dobre. Dzieci zapoznały się z jego przygodami oglądając filmy, a następnie śledząc na mapie ciekawe miejsca, w które zawitał.. Nie zabrakło też wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu. Odbyły się m.in. przechodzenie po sznurku, gra w miasta, rzuty piłką do kosza (w tej konkurencji najlepszymi zawodnikami okazali się Paweł Chorzępa i Hubert Kaczerewski). Pod koniec ferii przygotowywaliśmy się do balu zakończeniowego wykonując maski Koziołka Matołka. Bal odbył się przy własnoręcznie zrobionych kanapkach i słodkim poczęstunku. Były konkursy, stroje i maski i świetna zabawa, jak na prawdziwy koziołkowy bal przystało.

Przy tej okazji chciałabym serdecznie podziękować Oli Ziemlewskiej oraz Sandrze Prorackiej za pomoc w pracach bibliotecznych.

Jadwiga Miłan

Ubocze W Uboczu planowaliśmy spędzać czas w świecie śnieżnych fantazji. Tegoroczne ferie nie uraczyły nas niestety śniegiem. To nie przeszkodziło nam jednak w spędzaniu czasu w radosnych nastrojach. Te wolne od nauki dni rozpoczęliśmy walentynkami. Były wesołe „tańce, hulanki i swawole” przeplatane oczywiście rozdawaniem serduszek walentynkowych. Następne dni były również bardzo ciekawe i pasjonujące. Zajęcia plastyczne, zagadki, quizy, kalambury to tylko niektóre z licznych atrakcji. Zwiedziliśmy najbliższą okolicę – między innymi ruiny zamku w Uboczu, a następnie wesoło bawiliśmy się przy ognisku piekąc kiełbaski. Na zakończenie jak zawsze zabawa karnawałowa przy słodkim poczęstunku. Teraz tylko aby do wakacji!

Joanna Czerwiec

Galeria zdjęć - Rząsiny