19 grudnia odbył się wernisaż fotografii Mateusza Szeligi „Cykliczny chaos”. Pomimo nietypowej przedświątecznej daty i bardzo kapryśnej aury, wydarzenie przyciągnęło tłum gości, świadczący o popularności fotografika w środowisku. Zdjęcia Mateusza przykuwają zainteresowanie widza, są doskonałe pod względem technicznym i mają w sobie wiele niedopowiedzeń. Na szczególną uwagę zasługują portrety. Tym, którym nie było dane uczestniczyć w wernisażu, nie pozostaje nic innego, jak udać się do Biblioteki Publicznej w Gryfowie Śląskim i obejrzeć tę interesującą ze wszech miar wystawę, która jest czynna codziennie do 13 stycznia w godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy.

O autorze:
Nazywam się Mateusz Szeliga. Pochodzę z Gryfowa Śląskiego. Mam 20 lat i codziennie od 5 lat miłość do fotografii ładuje moje baterie. Ukończyłem naukę w Akademii Fotografii w Krakowie, a obecnie jestem studentem Krakowskich Szkół Artystycznych.

Dzięki fotografii mam możliwość współpracy z wieloma wspaniałymi ludźmi, których cieszę się, że mogłem spotkać na swojej drodze. Nauczyła mnie ona nowego postrzegania świata przez wizjer aparatu. Fotografia stała się czymś, co pozwala mi się spełniać w stu procentach. Pomaga wyrażać uczucia, dzielić się emocjami, zarówno tymi złymi, jak i dobrymi. Wiem, że ja i ona to jedno, coś nierozłącznego. Zajawa płynie w krwiobiegu i pewnie umrze razem ze mną.

Do swoich sukcesów z pewnością mogę zaliczyć współpracę z firmą Red Bull, artystami takimi jak Ras Luta, Junior Stress, portalem Freestyle.pl, Magazynem Exclusive Info, Ski Magazynem, Ekipą Serce i wieloma innymi.

Najlepiej czuję się w fotografii reporterskiej,streetowej oraz portrecie, jednakże nie zamykam się na inne wyzwania fotograficzne, nadal szlifuję swój warsztat i rozwijam się w tym, co naprawdę kocham. Wszystkie poczynania można śledzić na mojej oficjalnej stronie,która niedawno została odświeżona www.mateuszszeliga.pl