9 stycznia w galerii ECKI w Gryfowie Śląskim odbyła się kolejna promocja najnowszej książki Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak „Smak błękitnego nieba”. Na spotkaniu byli mieszkańcy Gryfowa, przyjaciele i rodzina autorki. Swoją obecnością zaszczycili nas również włodarze miasta: burmistrz i sekretarz.

Autorka w rozmowie z niżej podpisaną opowiadała o książce, czytała jej fragmenty oraz fragmenty recenzji. Po spotkaniu można było nabyć egzemplarz książki z autografem. Tych z Państwa, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu promocyjnym informujemy, że powieść "Smak błękitnego nieba" można kupić na stronie wydawnictwa "Arcana" w zakładce Nowości. Można ją także wypożyczyć w gryfowskiej Bibliotece Publicznej. Zapraszamy.

Marzena Wojciechowska

Fragment recenzji powieści:
Urok powieści Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak polega na tym, że opisane przez nią losy zwykłych ludzi w czasie wielkich wydarzeń historycznych skłaniają nas do refleksji nad sensem ludzkiego życia, a nie nad sensem owych wydarzeń. Autorka nie mitologizuje etosu "Solidarności"; interesują ją ludzie i ich codzienne problemy, a nie wielka polityka. Ta powieść  opowiada o codziennych relacjach międzyludzkich, o towarzyszących im emocjach, o potrzebie wolności, wiary, miłości i wsparcia ze strony rodziny, o dylematach etyczno-moralnych i trudnych wyborach, o różnych postawach życiowych, a także o tym, jaki wpływ na życie jednostki mają ważne wydarzenia dziejowe. Autorka w sposób swobodny i naturalny przenosi nas w bardzo trudne dla Polski lata osiemdziesiąte, które odcisnęły piętno na życiu każdego Polaka bez względu na to, czy był zaangażowany w działalność opozycyjną, czy stał z boku, czy też znalazł się po przeciwnej stronie.