Zakończyły się sierpniowe zajęcia wakacyjne. Lato w czterech kolorach cieszyło się dużą popularnością. Każdego dnia uczestniczyła w nim spora, bo 25-30-osobowa wesoła gromadka. Nasze działania dyktowały kolory.

W tygodniu czerwonym gościliśmy Czerwonego Kapturka, robiliśmy czerwone korale, poznaliśmy ciekawostki o pracy straży pożarnej (na ich podstawie powstały piękne prace plastyczne), było też kreatywne malowanie (sitko i szczoteczka do zębów), gry zabawy i wakacyjne piosenki.

W tygodniu zielonym zaprojektowaliśmy zielonego smoka wyklejanego ze skorupek od jajek, degustowaliśmy 24 rodzaje herbatek, które ufundowała pani Beata Budrecka ze Sklepu Zielarskiego), wykonaliśmy zielniki oraz gościliśmy gryfowską malarkę panią Joannę Małoszczyk, pod okiem której powstały piękne prace.

W tygodniu żółtym wykonywaliśmy słoneczka, poduszeczki w kolorze radości, mieliśmy również gości a byli nimi: pszczelarz z Zacisza pan Antoni Stebułkowski oraz logopeda pani Małgorzata Szczepańska. Były też trudne do wykonania, ale za to wesołe balonowe gniotki.

W tygodniu niebieskim było sporo tajemnic o gwiazdach, niebie i o morzu, dlatego też powstały statki, żaglowce i morskie opowieści. Dzieci pisały atramentem i gęsim piórem, a na kulinarnych zajęciach wyczarowaliśmy szaszłyki owocowo-cukierkowe. W każdym dniu niżej podpisana parzyła dzieciom pyszne herbatki, do których mali smakosze ustawiali się w kolejce. W bibliotece zapanowała prawdziwa moda na owocową i ziołową herbatę. Były też nagrody i niespodzianki za wykonane prace, a na zakończenie zajęć dzieci otrzymały poczęstunek i pluszaki.

Wszystko to dzięki sponsorom i ofiarodawcom, a byli to: Aleksandra Woś-Jezierska z córeczką Hanią, Beata Budrecka, Joanna Cabała, Joanna Kuczyńska, Marta Fill, Małgorzata Bazar-Pastuch, Joanna Małoszczyk, Alicja Hachuła, Regina Podobyćko, Małgorzata Szczepańska, Elwira Urbańska oraz wszyscy pracownicy biblioteki.

Wszystkim serdecznie dziękuję
Jolanta Kuczyńska