Nasze elfy ciężko pracowały, żeby wszystkie nowości trafiły na biblioteczne półki jeszcze przed świętami i udało się! Właśnie dziś oddajemy w ręce naszych czytelników ostatnią porcję tegorocznych nowości! Zatem zróbcie sobie chwilę przerwy między lepieniem pierogów a pieczeniem makowca i biegnijcie do biblioteki, gdzie czekają na was prawdziwe czytelnicze perełki jak m.in.:
„Z pierwszej piłki” – najnowszy kryminał Remigiusza Mroza, którego akcja rozgrywa się w środowisku piłkarskim.
„Kirke” Madeline Miller – powieść fantasy, oparta na motywach mitologicznych.
„Zero grawitacji” – zbiór opowiadań Woody’ego Allena, przepełniony dowcipem, ale również wyjątkowo trafnymi obserwacjami świata.
„Purpurowe serca” – wyjątkowa, romantyczna historia, autorstwa Tess Wakefield, na podstawie której nakręcono hitowy serial Netflixa.
„Kto mnie zabił? W poczekalni Pana B.” – najnowsza komedia kryminalna Małgorzaty J. Kursy, której akcja toczy się m. in. w… zaświatach!
„The Science of Harry Potter. Czy magia jest możliwa w naszym świecie?” Marka Brake’a – niezwykła publikacja, w której autor odkrywa powiązania magii ze światem nauki i znajduje naukowe wyjaśnienia dla zaklęć i magicznych zdarzeń, które Harry, Hermiona i Ron wykorzystywali podczas swoich przygód w Hogwarcie.

„Krótko i szczęśliwie” – reportaż Agaty Romaniuk, w którym autorka zebrała prawdziwe, słodko-gorzkie historie dojrzałych miłości.
„Jestem jedną z żon” – kolejna w dorobku Laili Shukri powieść, odkrywa szokujące dla Europejczyków tajemnice kultury Bliskiego Wschodu.
„Wagnerowiec. Spowiedź byłego dowódcy tajnej armii Putina” – szczególna publikacja, w której były dowódca grupy Wagnera – Marat Gabidulin ujawnia nieznane fakty z wojen Putina, demaskuje sieć powiązań rosyjskich oligarchów i odnosi się do okoliczności aneksji Krymu i walki o Donbas w Ukrainie.
A dla tych czytelników, którzy chcieliby jeszcze mocniej poczuć świąteczny klimat, proponujemy najnowsze, zimowe powieści obyczajowe polskich autorek: „Zdążyć do domu na święta” Anny Chaber, „Świąteczna narzeczona” Pauliny Kozłowskiej, „Zaczarowana zima w Olszowych Jarze” Joanny Tekieli, „Miłość pod choinkę” Klaudii Duszyńskiej czy „Wszystko dla Emilii” Marii Paszyńskiej.

Po te i wiele innych czytelniczych propozycji zapraszamy do biblioteki. W związku z dużym zainteresowaniem poszczególnymi tytułami przypominamy o możliwości telefonicznej lub mailowej rezerwacji książek.

Oprac. Sandra Gałka