22 października bibliotekę odwiedziła grupa „Delfinki” (5-6 latki). W trakcie spotkania odbyła się dyskusja o delfinkach oraz pokaz książek o grzybach. Następnie dzieci zaproszono do udziału w pogadance o jesieni. Wspólnie przeczytano książeczki „Dlaczego wszystko spada w dół” oraz „Dlaczego borowik został królem grzybów”. Zgodnie z tematem przewodnim spotkania dzieci kolorowały delfiny i grzyby, za co otrzymały zakładki do książek.

23 października niżej podpisana bibliotekarka w ramach promocji biblioteki w środowisku, wyruszyła na przeciw małego czytelnika, czyli do przedszkola . Przeprowadziła tam pogadanki o książkach i o bibliotece oraz rozdała zakładki. W trakcie pogadanek poruszono temat jesieni i czytano bajkę „Dlaczego borowik został królem grzybów”. Ponadto dzieci bawiły się w kręgu i kolorowały muchomory.

29 października z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt w bibliotece odbyło się spotkanie klasy I a SP w Gryfowie. Odbyła się pogadanka o zwierzętach domowych, leśnych i nie tylko, czytano wiersze i rozwiązywano zagadki o zwierzętach. Po przeglądzie książeczek i zabawie przy muzyce dzieciom rozdano pluszowe zwierzątka oraz zakładki do książek.

30 października z okazji niedawno minionej 85 rocznicy urodzin Wandy Chotomskiej, bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolna Motylki (5-6 latki). Dzieci przywitano muzyką bajkową, następnie przedstawiono im wspomnienie o autorce. Wspólnie czytano wiersze „Bańkowice Mydlane” i „Różowy balonik” oraz fragmenty książki „Kram z literami” wraz z układanką literową. Dalszymi atrakcjami spotkania były losowanie liter i układanie ich wg ilustracji oraz zabawy i tańce z różowym balonikiem i cukierki. Dzieci zabrały baloniki do domu, aby uczcić różowy dzień i zapewnić sobie różowe sny.

13 listopada bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolna „Słoneczka” (5-6 latki). Przygotowano dla niej program nawiązujący do minionego 5 listopada Dnia Postaci z Bajek. Dzieci wysłuchały bajkowej piosenki i rozwiązywały zagadki. Poznały różne postacie bajkowe poprzez rozmowę i oglądanie książeczek oraz zabawę przy muzyce. Ozdabiały domek Baby Jagi z bajki „Jaś i Małgosia” czerwonymi serduszkami. Na zakończenie otrzymały pyszne pierniczki.

Oprac. Jolanta Kuczyńska